Margaréta, a kedvenc

Margaréta Kávéház VácMargaréta Kávéház Vác a térképen

Kiváló 2017. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. január 16.
A belvárosi Széchenyi utcában, az evangélikus templommal szemben található századfordulót, békeidőket megidéző polgári hangulatú kávézó. Mivel a macskaköves sétálóutcáról nyílik, autós forgalom nincs előttük. Sötétbarna kávéházi bútorzat, a falaknál szeparált boxok. Félhomályos, a gyenge megvilágítás kissé szomorkás, borongós hangulatot áraszt. A falakon festmények, reprók antik stílusban.
Az itallap egy vérbeli, minden különleges igényre felkészült kávéházat sugall, elképesztően széles a választék. Forró csokoládéból 12 féle (475-730 Ft), teából (650 Ft), kávéból több oldalnyi akad. A "mezei" eszpresszót a közismert olaszos pörkölésű Segafredo-ból főzik, kis kancsóban tejjel, kis pohár vízzel szervírozzák (390 Ft). A téli szezonra tekintettel többféle melengető italt is kínálnak, grogot, puncsot, krampampulit és természetesen forralt bort is többféle fűszerezéssel, ízesítéssel, gyümölcsök hozzáadásával.
Különleges minőségű, világos pörkölésű specialty kávékat is tartanak Kolumbiából, Etiópiából, Kongóból.
Az alkoholos italokat annyira nem vizsgáltam át, Soproni sört csapolnak, azonban tartanak üveges kézműves söröket is a Fóti Sörfőzdéből (550-790 Ft), elég jó áron, sőt a csapon meggyes sört és IPÁ-t (szintén Soproni?) láttam, legalábbis a kiírás szerint. Érdekességként kapható a Frupka névre keresztelt cseh sült tea.
A sütemény kínálattól annyira nem ájultam el, nem helyben készülnek, nem túl izgalmas klasszikus ízek 500 Ft körüli szeletárakon. A Rákóczi túrós 495 Ft-ért drága, és az a típus, ami agyon van vágva a túl sok cukorral.
Mindazonáltal 5 szívecskét adok, mert kifejezetten kedvelem az ilyen hangulatú kávéházakat.
Hangulat:Kiváló
Margaréta Kávéház Vác - EgyébMargaréta Kávéház Vác - MosdóMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Étel/italMargaréta Kávéház Vác - Étel/italMargaréta Kávéház Vác - Étel/italMargaréta Kávéház Vác - BelsőMargaréta Kávéház Vác - BelsőMargaréta Kávéház Vác - BelsőMargaréta Kávéház Vác - EgyébMargaréta Kávéház Vác - Étel/italMargaréta Kávéház Vác - Étlap/itallapMargaréta Kávéház Vác - Külső képMargaréta Kávéház Vác - Külső képMargaréta Kávéház Vác - Étel/italMargaréta Kávéház Vác - Belső

Margaréta Kávéház további értékelései

2021.03.02egyedül
A Margaréta kávéház korrekt cukrászda Vác szívében. Tartanak fagylaltpultot is. Fősodratú süteményeket kínálnak, ezek bizalomgerjesztőbbek az átlagnál. Jómagam két deci frissen préselt narancslevet kértem, rendben volt. Az ember azt hinné, hogy ez banalitás, de nem az, jónak mondott...
2019.05.10egyedül
ZigZag alapos és értő értékelése után nehéz újat mondani, pláne, ha egyetértünk. Én egy kávéra (presszó 1 gombóc vanília fagyival) és egy sütire (Mária Terézia) tértem be, Mindkettő rendben volt. Kiszolgálás gyors, udvarias. Korrekt árak. Szép időben ki lehet ülni kávézó elé, ami szintén...
Harangvirág 36 Vendégházak Kismaros - Legjobb ár
2025.04.01-ig