Váci vár maradványai Vác

A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
10. helyezett
Váci vár maradványai VácVáci vár maradványai Vác
Váci vár maradványai VácVáci vár maradványai Vác
10 fotó

Váci vár maradványai Vác bemutatkozása

A váci Géza király tér alatt található az egykori Váci vár központja. Itt állt az a székesegyház is, melyet I. Géza király építtetett gótikus stílusban és elpusztult az 1241-es tatár pusztításkor. A király újjáépíttette a templomot, majd várfalat emeltetett köré. A templom a török hódoltság pusztításait már nem élte túl.
Tovább olvasom >>

1 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás
Érdekes

1 vélemény
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
2024.06.14-ig
Portobello Hotel Esztergom
83.700 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Váci vár maradványai Vác vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 264 városban járt márFelfedező - 3323 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 94134 feltöltött kép
Érdekes 2024. január 26.egyedül járt itt
Visszajáró utazó vagyok Vácott, de őszintén szólva eddig nem tudtam róla, hogy van vára is Vácnak, pontosabban már csak várrom, de azért mégsem nevezném hitványnak, hiszen történelmi szempontból igencsak érdekesnek mondható. Vác már Szent István királyunk idején jelentős kereskedőváros és egyházi központ volt, a vár pedig egy másik Árpád-házi királyunk, I.
Itt fényképeztem:
Váci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - EgyébVáci vár maradványai Vác - Egyéb
Még több kép (6 db) >>