Így is ismerheted: Batthyány-emlékszobor
4,2
városi Szobor közül
Szobor
Gróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai ZalakarosGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros

Gróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros bemutatkozása

Gróf Batthyány Lajos egykori miniszterelnök bronzból készült mellszobra egy magas kőtalapzaton kapott helyet, körülötte félkor alakzatban pedig az Első Független Magyar Kormány tagjai láthatóak: Szemere Bertalan, Kossuth Lajos, Mészáros Lázár, gróf Széchenyi István, báró Eötvös József, Deák Ferenc és Esterházy Pál.

Orwa Apartman II. Zalakaros - Legjobb ár
2024.06.30-ig
Orwa Apartman II. Zalakaros
Villa Plattensee Vonyarcvashegy - Legjobb ár
2024.09.29-ig
Villa Plattensee Vonyarcvashegy
25.080 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Gróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros vélemények

Érdekes 2023. november 26.egyedül járt itt
Közel a zalakarosi buszpályaudvarhoz és a városházához, egy ápolt parkos részen található ez a szoborcsoport.
Itt is többször elmentem már, ha Zigzag nem ír róla, eszembe nem jut alaposabban megnézni.
Gróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - EgyébGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - EgyébGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - EgyébGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - EgyébGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - EgyébGróf Batthyány Lajos-mellszobor és Első Független Magyar Kormány tagjai Zalakaros - Egyéb
Érdekes 2023. november 3.gyerekekkel járt itt
Zalakaros központjától észak felé indulva, a főút melletti kis parkos domboldalon található ez az emlékmű, amely az első felelős magyar kormánynak állít emléket (1848-49). A központi helyen Batthyány Lajos gróf miniszterelnök bronz mellszobra helyezkedik el egy magas kőtalapzaton.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 26 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.