Kiváló 2018. decemberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2018. december 30.
Ajánlom a helyet másoknak is!
Két kislányunkkal kerestünk kifejezetten gyerekbarát éttermet, hogy szüleimmel nyugodtabban tudjunk találkozni, vacsorázni (többszáz km-re lakunk, így ritkán van erre alkalmunk). Nem nagy, de jól felszerelt játszósarok van, 2 és 4 éves lányaink szuperül elfoglalták magukat ott. Az ételek fantáziadúsak, mert pl. az én harcsapaprikásom túróscsusza köretje baconba göngyölve tálalva érkezett, de a többi ételnél is azt tapasztaltam, hogy a klasszikus ízeket fantáziadús köntösbe bújtatják. A felszolgálás gyors, kedves, rugalmas. Szuper a gyerekmenü, aminek része egy csésze húsleves (amit amúgy is mindig kérünk nekik), ebben a húst már "szétcincálva" hozzák, hogy könnyű legyen enniük, és másodikként is finomságok közül lehet válogatni (mi rántott húst és halrudacskákat kértünk, nagyon finomak voltak). Egyetlen dolgot nem értettünk, hogy miért fűtöttek be annyira, nagyon melegünk volt.
Néha azért rájön az emberre a varjúvágy, hogy el kéne már menni és egy jót ebédelni az egyik fészkében, nem beszélve arról, hogy ha már az ember gyereke részben vakszakos gyógypedagógus, hát különös affinitást érez a vakvarjak iránt. Így adódott, hogy besétáltam a héten a budai lerakatba, eléggé...
Szinte csak steak-et enni járunk oda, bár a többi étel is szinte kifogástalan. Az előételek közül a libamáj mousse, a ráksaláta (nem így van az étlapon, de nem emlékszem a nevére) közelít a tökéleteshez. Picit drága, de a minőséget meg kell fizetni.
A többi Vakvarjú étteremben a városban többször is ettem már (és nemcsak pozitív benyomásokkal távoztam), de a XI. kerületben az albertfalvai eddig még kimaradt, mivel nekem nagyon nem esik útba ez a környék. Budafokról hazafelé a belváros felé viszont még volt annyi időm, hogy megálljak egy...