Mackós, kutyás borbár

Wine Not? Hungarian Wine Shop & Bar BudapestWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest a térképen

Kiváló 2023. márciusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. március 17.
Évek óta sikeresen működő hangulatos kis borbár a belvárosban, a Kossuth tér és a Szabadság tér szomszédságában. Már több alkalommal megfordultam itt, és arra is volt példa, hogy a telt ház miatt még egy pohár italra sem sikerült bejutni. A helyet az óriási plüssmackókról lehet megismerni, akik itt-ott felbukkannak, néha a teraszra ülnek ki, máskor egyik-másik asztalnál pihennek.
A mackókon kívül is egyértelmű volt, hogy nagyon állatbarát a hely, legutóbb egy kedves fogadott kutyussal sikerült közelebbi barátságba keverednem. De az ember-vendégekkel is nagyon kedvesek, figyelmesek, igazán jó ide bármikor betérni.
Közel 300 féle palackozott bort tartanak hazai borvidékeinkből válogatva, melyek közül több mint 50-et lehet helyben pohárban kóstolni (tehát nem kell a teljes palackot megvásárolni). A beltérben kb. 8 asztaluk van, a kis teraszon még további 3, amely télen is üzemel, már aki bírja a hideget.
A soproni Steigler Pincészet prémium zöldveltelinijét választottam legutóbb (2000 Ft/ 1,25 dl). Érdekesség, hogy a bor "adag" nem 1 dl, hanem 1,25 dl náluk.
Az egyik legjobb hazai zöldveltelini, amelyről nagyon jó véleményeket olvasni.
"Állja a versenyt a legjobb nemzetközi borokkal is. Fahordóban érett, de megőrizte frissességét, nagyobb teste és vajas karaktere ellenére. Olyan bor, amelyet ritkán iszunk a határ innenső oldalán, és megmutatja mire képes a borvidék. " A palack ára 5990 Ft.
Hát, megmutatta.
A borokon kívül Szent András kézműves söröket, minőségi pálinkákat is kóstolhatunk (Márton és Lányai, 1Csepp, Agárdi).
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Wine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étlap/itallapWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - MosdóWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étel/italWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étel/italWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Külső képWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - BelsőWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étlap/itallapWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étel/italWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Étlap/itallapWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - EgyébWine Not? Hungarian Wine Shop & Bar Budapest - Egyéb

Wine Not? Hungarian Wine Shop & Bar további értékelései

2022.06.30a párjával
Azóta szerettem volna elmenni ide, amióta olvastam a helyről itt egy budapesti borbár ajánlóban. Kép alapján nagyobbra tippeltem a helyet, de egyáltalán nem hátrány, hogy kisebb, mint amire számítottam, számomra ettől lett otthonos. Borbár és borbolt egyszerre. Elsősorban a hazai borászatok...
2020.11.16barátokkal
Nemrég nyílt igényes borbár a Nádor utcában, a személyzet (egyelőre?) amatőr, nem sokat értenek a borokhoz, a rendelés feladása sem megy simán, mivel a felszolgáló nem ismeri a saját készletüket, s amúgy sincs otthon a témában. De az igyekezetet és udvariasságot díjazva elmagyarázzuk szépen...
Szépia Hotel Zsámbék - Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon