Mátyás-kút Budapest

Mátyás-kút Budapest
Mátyás-kút BudapestMátyás-kút Budapest
Mátyás-kút BudapestMátyás-kút Budapest

Mátyás-kút Budapest bemutatkozása

1904-ben, a Budai Várnegyed impozáns részén lelt otthonra a híres szobrász, Stróbl Alajos által életre hívott Mátyás-kút. A lenyűgöző alkotás  azóta nem csak a magyarok, hanem a külföldiek szívét is számtalanszor megdobogtatta már.

Hotel Vital Zalakaros - Vital wellness
2024.10.14-ig
Sungarden Hotel Siófok

Mátyás-kút Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2022. október 23. járt itt
A Budai várnegyedben a Budavári Palotánál a Hunyadi-udvarban található Mátyás-kút az egyik legnépszerűbb, legtöbbet fotózott műemlék a fővárosban. A minap, amikor legutóbb arra jártam, szinte alig lehetett lépni a sok turistától, olyan fotót, amiben ne lettek volna akaratlanul is emberek, lehetetlenség volt készíteni.
2082
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 4.egyedül járt itt
Ha már ennyiszer elsétál előtte az ember, akkor akár meg is említheti. . . utoljára pénteken láttam, tehát még aktuális. A Budavári Palota egyik, messze földön ismert nevezetessége, most is az, óvatosan kerülgeti az ember, sokan fotózkodnak előtte a kúttal, és nem szívesen lépnék más képébe bele. Remélem, hogy mások sem az enyémbe.
Mátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - EgyébMátyás-kút Budapest - Külső kép