Lámpagyújtó szobra Budapest

Lámpagyújtó szobra Budapest
Lámpagyújtó szobra BudapestLámpagyújtó szobra Budapest
Lámpagyújtó szobra BudapestLámpagyújtó szobra Budapest

Lámpagyújtó szobra Budapest bemutatkozása

A Teleki László téren áll Mészáros Attila alkotása, a Lámpagyújtó, melyet 2014. szeptember 10-én emeltek fel. A szobor egy létrán álló férfit ábrázol, aki épp a gázlámpát készül meggyújtani. A létra alján egy kutyus támaszkodik az első fokra.

Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Napi ár félpanziós ellátással
2024.12.29-ig
Tisza Balneum Hotel Tiszafüred

Lámpagyújtó szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2498 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. január 7.egyedül járt itt
A VIII. kerületi Teleki téren a Népszínház utca felőli bejárat előtt egy 3 szoborból álló csoport látható (Lámpagyújtó, Ószeres, Gróf Teleki), amelyek igazából nem függenek össze, de olyan közel vannak egymáshoz, hogy mondhatni ilyenformán mégis egy egységet alkotnak, illetve egy időben kerültek kihelyezésre.
Lámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - EgyébLámpagyújtó szobra Budapest - Egyéb