Millenniumi emlékmű Budapest

Millenniumi emlékmű Budapest
Millenniumi emlékmű BudapestMillenniumi emlékmű Budapest
Millenniumi emlékmű BudapestMillenniumi emlékmű Budapest

Millenniumi emlékmű Budapest bemutatkozása

Már az Oktogontól látható a Hősök terén álló Millenium Emlékmű jellegzetes formája, a két félkörív és a közepén, az ég felé hasító 36 méteres korinthoszi oszlop, melynek tetején Gabriel arkangyal 5 méteres szobra áll, kezében a kettős kereszt és a Szent Korona. A két panteon tetején a Háború és a Béke két lovas kocsija és allegorikus szobrok kaptak helyet.

Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Ensana Thermal Sárvár

Millenniumi emlékmű Budapest vélemények

2055
Kihagyhatatlan 2022. május 26.egyedül járt itt
Úgy látszik, ezzel is lépéskényszerbe kerültem, rendben, említsük meg külön a Millenniumi emlékművet, kiragadva a Hősök tere egészéből. Nekem már annyira természetes látvány, hogy meg kell próbálnom magamat belehelyezni egy külső, más ember helyébe, hogy mit is láthat ő. . .
Millenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - Külső képMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - EgyébMillenniumi emlékmű Budapest - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. május 20.egyedül járt itt
Érdekes módon az "egyéb helyek" körében külön tételként szerepel a Millenniumi emlékmű és a Hősök tere, ami az éj fejemben tulajdonképpen egy. A Hősök tere közepén álló, azt meghatározó monumentális emlékmű. Az Andrássy út végén annak koronája. Mögötte indul a Városliget zöldje, két oldalán 1-1 múzeum, a Szépművészeti és a Műcsarnok.