Néreidák-kútszobor Budapest

Néreidák-kútszobor Budapest
Néreidák-kútszobor BudapestNéreidák-kútszobor Budapest
Néreidák-kútszobor BudapestNéreidák-kútszobor Budapest

Néreidák-kútszobor Budapest bemutatkozása

Eredetileg az alkotás Kőbányán, a Liget téren állt. Miután 1944-ben Uhrl Ferenc Liget téri alkotása megsemmisült, Győri Dezső 1977-ben reprodukálta a művet. Érdekessége, hogy Pest első artisztikus közkútjának számít. 1999-ben Budapest Főváros Önkormányzata restauráltatta. Jelenleg a Ferenciek terén lévő templom előtti téren áll.

Hotel Villa Völgy Eger - Szobaárak félpanziós ellátással
Szobaárak félpanziós ellátással
2026.05.06-ig
Hotel Villa Völgy Eger
Ambient Hotel Sikonda - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval
Ambient Hotel Sikonda
Prémium Hotel Panoráma Siófok - Indul a vakáció!
Indul a vakáció!
06.28-07.05.
Prémium Hotel Panoráma Siófok

Néreidák-kútszobor Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. október 12.egyedül járt itt
Nálam ez öt-pontos, nagyon tetszik. A Nereidák, másképp a Néreiszek a görög mitológiában szereplőkék hajú, tengeri nimfák, szám szerint összesen 50-en vannak, Néreusz és Dórisz lányai. A tenger mélyén, ezüstös barlangokban laktak, jóságos és segítőkész istennők, akik oltalmazták a hajósokat tengeri útjuk során, illetve sokszor kísérték útjára és támogatták Poszeidónt is.
Néreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 725 városban járt márFelfedező - 2317 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44840 feltöltött kép
Érdekes 2023. február 7.egyedül járt itt
Ott álltam, és töprengtem, hogy akkor és ott, amikor naponta többször mentem el itt, miért nem tűnt ez fel, és miért nem úgy emlékszem rá? Aztán megegyeztem magammal, hogy az ember öregszik, viharosan hülyül, bomlik minden emlékkép, és azért. . . aztán kiderült, hogy nem, nem, inkább az van, hegy ez a díszkút, Budapest egyik legelső, legöregebb díszkútja NEM állt itt akkor, amikor én itt jártam.
Néreidák-kútszobor Budapest - Külső képNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - EgyébNéreidák-kútszobor Budapest - Egyéb