Szovjet hősi emlékmű Budapest

Szovjet hősi emlékmű Budapest
Szovjet hősi emlékmű BudapestSzovjet hősi emlékmű Budapest
Szovjet hősi emlékmű BudapestSzovjet hősi emlékmű Budapest

Szovjet hősi emlékmű Budapest bemutatkozása

A szovjet hősi emlékmű Budapesten, a Szabadság téren fedezhető fel. A kőépítmény két oldalán bronzból készült domborművek helyezkednek el, az egyiken szovjet katonák, a Klotild paloták és az Erzsébet híd látszik, míg a másikon szovjet harcosok, egy sebesült illetve egy ápoló, valamint az Országház elevenedik meg.

Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár - Tavaszi Pihenés előfoglalási kedvezménnyel
Tavaszi Pihenés előfoglalási kedvezménnyel
2024.06.20-ig
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Csobbanás a nyárba
Csobbanás a nyárba
07.01-08.31.
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Hotel Szieszta Sopron - Senior csomag fürdőbelépővel
Senior csomag fürdőbelépővel
Hotel Szieszta Sopron

Szovjet hősi emlékmű Budapest vélemények

Átlagos 2023. március 21. járt itt
A Szabadság tér ikonikus, ugyanakkor megosztó, sőt sokak által gyűlölt emlékműve a tér északi oldalán áll. A II. világháborút követően 1946-ben került felállításra, hasonlóan az ország számos településéhez, annak "örömére", hogy "felszabadították" hazánkat a szovjet seregek.
Szovjet hősi emlékmű Budapest - EgyébSzovjet hősi emlékmű Budapest - Egyéb
2076
Érdekes 2023. március 19.a párjával járt itt
Láttam, hogy itt van fent, csak még vélemény nem íródott róla. Erről azért sikamlós dolog is véleményt írni. Az egyik legtöbb indulatot kiváltott emlékművünk, sokszor akarták már többen eltakarítani innen, leöntötték festékkel, hisztis politikai körtánc alakult ki körülötte.
Szovjet hősi emlékmű Budapest - Külső képSzovjet hősi emlékmű Budapest - Külső képSzovjet hősi emlékmű Budapest - EgyébSzovjet hősi emlékmű Budapest - EgyébSzovjet hősi emlékmű Budapest - EgyébSzovjet hősi emlékmű Budapest - Külső képSzovjet hősi emlékmű Budapest - Külső kép