Ybl Miklós-szobor Budapest

Ybl Miklós-szobor Budapest
Ybl Miklós-szobor BudapestYbl Miklós-szobor Budapest
Ybl Miklós-szobor BudapestYbl Miklós-szobor Budapest

Ybl Miklós-szobor Budapest bemutatkozása

1896 szeptemberében a Magyar Mérnök és Építészegylet kezdeményezte a szobor felállítását. A bronzból készült Ybl bal kezében tervrajzok, míg a jobban körzőt fog.

Hunguest Hotel Pelion Tapolca - Pelion tavaszi hétköznapi akció
Pünkösdi hosszú hétvége a Balatonon
05.17-20.
Két Korona Hotel Balatonszárszó

Ybl Miklós-szobor Budapest vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 77 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1086 feltöltött kép
Érdekes 2024. február 24.a párjával járt itt
Kissé megkésett, de mégis Valentin-napi tematikájú sétán voltunk ma Budán a Várkert Bazárban. Erről majd holnap írok, most képletesen a nekünk itt felfedezést jelentő impozáns emlékművet, Ybl Miklós építész szobrát járom körbe, ahogy ezen a borongós délelőttön a valóságban is megtettük, mivel onnan indult a séta, és akitől az itt álló épületek, a Várkert Bazár és a Várkert-kioszk története indult.
Ybl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - Egyéb
Érdekes 2023. június 30.egyedül járt itt
Ybl Miklós monumentális szobra az I. kerületben, a Duna-parton, a róla elnevezett téren áll, a Várkert Bazár előtti impozáns környéken. Kétségtelenül a XIX. század egyik legnagyobb hazai építésze volt, többek között a már emlegetett Várkert Bazárt is neki köszönhetjük, de sorolhatnánk másokat is, pl. Operaház, Bazilika.
2083
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 682 városban járt márFelfedező - 2240 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43055 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 10.egyedül járt itt
Leírni is hosszú lenne, mi minden szépség fűződik a nevéhez lehet, hogy túlzás nélkül állíthatom, hogy a magyar történelem egyik legismertebb építésze. Nem sorolunk itt hosszan, teszi azt az életrajza amúgy is, de az Operaház vagy a Várkert Bazár nevéhez mindenkinek az ő neve társul, ha meghallja az építmény nevét.
Ybl Miklós-szobor Budapest - Külső képYbl Miklós-szobor Budapest - EgyébYbl Miklós-szobor Budapest - Egyéb