A remény vagy a gyász fészke

Szent Kozma & Damján-kápolna BudapestSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest a térképen

Érdekes 2023. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 12.
Most így visszanézve, elég sokszor jártam a Szent Imre kórházban, örömteli meg nem annyira vidám okokból, amúgy mindig izgatott, hogy mi ez a kerek micsoda az udvar közepén, persze nyilván valami egyházi jellegű valami, ha kereszt van rajta, meg ki is van írva, hogy kápolna. Hát ő itt van, a tér közepén, gondolom, néha szirénázó mentők kerülgetik, meg emberek sírása gyalog, fájdalmas nyögések szólnak a körülötte lévő padokon. Talán veszi az adást a tetején lévő kereszt, levezeti, mint egy villámhárító, enyhülést küld cserébe, vígaszt adományoz. Örülök, hogy nincs hozzáragasztva valami brutális szélhámosság, hogy itt vakok látni kezdtek, sánták eldobták mankóikat, meddők szültek hármasikreket... ez itt csak szolidan van, árnyat ad és csendet, orvos már alig van az országban, legalább kápolna legyen a kórházban, így talán békén tudomásul veszed a bajt. Vagy hálát adsz, mikor mit. Amikor felfedeztem, hogy nyitva van, én is kerestem ott valamit, alkalmas rá, kizárja a külvilágot, eltereli a figyelmet. Kapaszkodó.
Szent Kozma & Damján-kápolna Budapest - Külső képSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - Külső képSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - Külső képSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - BelsőSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - EgyébSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - EgyébSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - BelsőSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - EgyébSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - BelsőSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - BelsőSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - BelsőSzent Kozma & Damján-kápolna Budapest - Egyéb
Ensana Thermal Hévíz - Wellness élmények előfoglalással
Wellness élmények előfoglalással
Ensana Thermal Hévíz
Oxigén Family Hotel Noszvaj - Oxigén Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Oxigén Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
2025.01.01-ig