Református templom Csaroda

Református templom Csaroda
Református templom CsarodaReformátus templom Csaroda
Református templom CsarodaReformátus templom Csaroda

Református templom Csaroda bemutatkozása

Az Árpád-kor örökségeként maradt fent az utókornak a Beregi-síkságon álló  csarodai református templom. Az épület egyik érdekessége, hogy hegyes tornyában sohasem volt harang, csak az 1800-as években építettek mellé haranglábat. Másik különlegessége a templom belső falait díszítő, kézzel festett freskók, amelyeken apostolok, szentek, Szűz Mária és a Szent Család figyelhetőek meg.

Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.
Termál Apartman Panzió Nyírbátor

Református templom Csaroda vélemények

2068
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 233 városban járt márFelfedező - 253 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2068 feltöltött kép
Átlagos 2022. október 16.a párjával járt itt
Az Interneten ki van írva a hétvégi nyitvatartás is, de sajnos a valóságban nem így van. A temlomnál már csak hétköznap hírdeti a látogatást. Sehogyse érthető hiszen a turisták legtöbbször hétvégén jönnek így rajtunk kívül is többen voltak. Kívülről körbejártuk e szép épületet, a külső freskó-részletet is megcsodáltuk a fa haranglábbal együtt. Remélem ha mégegyszer erre járunk be is tudunk jutni.
Református templom Csaroda - Külső képReformátus templom Csaroda - Külső képReformátus templom Csaroda - Egyéb
2071
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42631 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. július 14.a párjával járt itt
Csarodán meg Tákoson, két, közeli szomszéd faluban van egy-egy nevezetes református templom. Ez, a csarodai a régebbi, hallottuk a büszke helymeghatározást. Valami nyugger-hadak vonultak le éppen a terepről talán valami buszba tömörültek, mi meg akkor érkeztünk, nemsokára.
Református templom Csaroda - Külső képReformátus templom Csaroda - EgyébReformátus templom Csaroda - EgyébReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - BelsőReformátus templom Csaroda - EgyébReformátus templom Csaroda - Külső képReformátus templom Csaroda - Külső képReformátus templom Csaroda - Belső