Pásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen

Templom
Pásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen
Pásti utcai orthodox zsinagóga DebrecenPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen
Pásti utcai orthodox zsinagóga DebrecenPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen

Pásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen bemutatkozása

A zsinagógát 1893-ban kezdték el építeni és alig egy hónap múlva már álltak is a falai. Az őszi ünnepeket már itt töltötte az orthodox közösség. A templom avatása hivatalosan 1902-ben történt, az eéső főrabbi Strasszer Salamon volt. A zsinagógát többször felújították, 2015.

Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló - Hőforrás napok
Hőforrás napok
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló

Pásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen vélemények

Kihagyhatatlan 2022. január 9.gyerekekkel járt itt
Debrecenben nyaraltunk a gyerekekkel. Mivel ők abban a korban vannak, hogy a városnézés, múzeumok, templomok látogatása nem igazán hozza őket lázba, míg ők fagyiztak, én kaptam 15 percet egy villám városnézésre. A google térkép alapján éppen útba tudtam ejteni a Pásti utcai ortodox zsinagógát, amely a belvárostól csupán pár perc sétára esik.
Pásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - EgyébPásti utcai orthodox zsinagóga Debrecen - Egyéb