Dunaszekcső Baranya megyében, a megyeszékhelytől nagyjából 50 km-re keletre, a Duna jobb partján terül el. A község közvetlenül a megyehatáron fekszik. Ma is, és a történelem során mindig a megye egyik határtelepülése volt. Területének jelentős része dombos. A település széles patakvölgyben terül el, amely észak-dél irányú.
Tovább olvasom >>
A mai Dunaszekcső bővelkedik patakokban, amelyek közül a Lánka és a Diási patak a településen folyik keresztül. Meg kell említeni még a Celenka és a halastavakat tápláló Belső réti patakot is. Nevezetességei: Castellum a Várhegyen, Töröklyuk ennek a földbe vájt üregnek a rendeltetését még pontosan nem sikerült meghatározni. A néphagyomány azt tartja, hogy a törökök idejében börtönül szolgált), Sarlós Boldogasszony tiszteletére szentelt templom, Örökségház, Halász Ferenc Gyűjtemény.
Többlábon állás. Valahol a főtéren mit nem adtam volna már egy korty italért a dögmelegben, hát beálltam egy amolyan büfé-féle elé, egyébként nem hemzsegnek itt a vendéglátóipari egységek. Ez egy un. Lottózó volt, de azért az utcán van egy tábla, ami fagyira utal, tehát mégis remény. Berontva...
Kedves, udvarias vendéglátás, nagyon finom borok. Kihagyhatatlan, ha Villányban jártok. Nagyon tetszett, ha ismét erre járunk biztosan fel fogjuk még keresni.
Gyönyörű környezetben, a városon kívül találjuk meg a keceli halászcsárdát. A beltér klasszikus csárdai, nem túlbonyolított dekorációval. Az asztalokon kék terítők fehér mintázattal, továbbá chili-, bors- és sódaráló. A vendégek kapnak szép, bordó színű, a csárda nevével és halas bográccsal...