4,9
városi Múzeum közül
Múzeum
Egri minaret EgerEgri minaret Eger

Egri minaret Eger bemutatkozása

A 40 méter magas Minaret 1596 körül épült és a hajdani Kethuda dzsámihoz tartozott. Eger visszafoglalása után a katolikusok Szt. József tiszteletére szentelve káptalani templomnak használják. A "torony" gondosan faragott vöröses homokkőkváderekből épült és körerkély tagolja, amelyre a mináré belsejében elhelyezett (98) csigalépcsősor vezet fel.

Agria Vintage Apartman Eger - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.
Agria Vintage Apartman Eger
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Nyári élmények itthon
Nyári élmények itthon
06.10-09.01.
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Egri minaret Eger vélemények

Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 90 városban járt márFelfedező - 45 helyen első értékelőNépszerű író - 52 hasznos szavazat9 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2020. október 10.a párjával járt itt
Jópárszor jártunk már Egerben, így a mostani látogatás alkalmával elsétáltunk a Minarethez. Egy kisebb csoport várt éppen a felmenetelre, szóval mi utánuk következtünk. A hölgy, aki felengedett minket kedves volt és tényleg nem nagy összeget kell fizetni ezért a csodás panorámáért. Felfelé jópár lépcső várt ránk, szűkös helyen, de mi nagyon élveztük! :) Fent nagyon szép a látvány. Szerintem megéri! !
Kihagyhatatlan 2016. március 20.a párjával járt itt
Eger történelmi belvárosában emelkedik a Minaret, amely a város egyik szimbóluma, a török időkre emlékeztetve, ez európa legészakabbra fekvő török - Oszmán Birodalmi - építészeti emléke. 1596-1664 között épült, 40 méter magas, az egykori Kethuda dzsámihoz tartozott (a dzsámi azóta megsemmisült, lebontották).
Egri minaret Eger - Egri minaret Eger -
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 18 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.