Muhi csata Emlékmű Muhi

Muhi csata Emlékmű Muhi
Muhi csata Emlékmű MuhiMuhi csata Emlékmű Muhi
Muhi csata Emlékmű MuhiMuhi csata Emlékmű Muhi

Muhi csata Emlékmű Muhi bemutatkozása

A muhi, vagy Sajó menti csata 1241-ben zajlott. Ennek emlékére, a község határában, körülkerített, mesterséges dombon, jelképes sírhalmon fakeresztek láthatók, Vadász György tervei alapján. IV. Béla uralkodása alatt 1241 április 11-én a királyi sereg Batu kán vezette sereg ellen indult.

Izzy Apartament Miskolc - Karácsony
Napi ár
Hunguest Saliris Egerszalók

Muhi csata Emlékmű Muhi vélemények

2082
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2238 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42703 feltöltött kép
Érdekes 2022. július 12.a párjával járt itt
A történelmünknek vannak nevezetes vereségei, Mohács, Világos, a Don-kanyar mellett talán a muhi csata az egyik legtöbbek által ismert csatatéri katasztrófa. IV. Béla szerencsétlenkedett egy darabig a tatárok megjelenése után, már mindenfelé raboltak, amikor nekifeszültek egymásnak a seregek a Sajó mellett és Batu kán döntő vereséget mért a magyar és más pártoló vegyes hadakra.
Muhi csata Emlékmű Muhi - EgyébMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - EgyébMuhi csata Emlékmű Muhi - EgyébMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - BelsőMuhi csata Emlékmű Muhi - BelsőMuhi csata Emlékmű Muhi - EgyébMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső képMuhi csata Emlékmű Muhi - Külső kép
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 45 helyen első értékelőNépszerű író - 120 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 3010 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2018. szeptember 10.a párjával járt itt
Közvetlen az út mellett,körforgalomnál helyezkedik el egy dombon-amit már messziről lehet látni -nagyon érdekes-szimbolizálja sirhalmot-csiga vonalba fellehet menni a tetejére,hatalmas nagy -mi épp felujitás alatt néztük meg ,de már nyárra készen lett,mert máskor is jártunk mostanában. Ezt is ajánlom meg kell nézni mert érdekes kicsiknek-nagyoknak is.
Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi - Muhi csata Emlékmű Muhi -