Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs

4,8
városi Templom közül
Templom
Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs
Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház PécsSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs

Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs bemutatkozása

A pécsi Székesegyház a város egyik jellegzetes épülete. A mai formáját az 1960-as évek végén érte el a Székesegyház, mely neoromán stílusban épült Friedrich von Schmidt tervei alapján. Orgonáját Angster József tervezte.

Hotel Sopianae Pécs - 5. éjszaka ingyen
Senior ajánlat - Rekreáció nyugdíjasoknak
2024.12.28-ig
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs vélemények

Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 27 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 277 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 15.a párjával járt itt
Pécsen olyan a Székesegyház, mint Budapesten a Szent István Bazilika. Ha valaki a városban jár, akkor kötelezően meg kell nézni és garantáltan nem fog csalódást okozni. Gimnazista éveim alatt többször volt szerencsém részt venni itt ünnepségeken. Bár a bazilika kívülről is gyönyörű, belül még jobban lenyűgöz szépségével.
Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - EgyébSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - EgyébSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - Egyéb
2076
Kihagyhatatlan 2021. október 31.a párjával járt itt
Azt nem mondja senki komolyan, hogy az előttem ideírók közül itt még nem volt senki? Szerintem nehéz lenne Párizst meglátogatni, hogy ne nézd meg a Notre Dame-ot, vagy Bécset a Stephansdom nélkül. Hát Pécsen sem kihagyható a főszékesegyház, a helyi bazilika. Sokszor volt már hozzá szerencsém, nem most fedeztem fel, négyéves pécsi tanulmányaim alatt számtalanszor vezetett el itt az utam.
Szent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - BelsőSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - EgyébSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - EgyébSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - BelsőSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - Külső képSzent Péter- és Szent Pál Székesegyház Pécs - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 27 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.