Ínyesmester

Ínyesmester adatlapja

Régi vendéglátós vagyok és jártas vagyok szakács ,cukrász és felszolgáló szakmákban.Ha egy étterembe betérek sohasem kritikus szemmel teszem.Nagyon kényes vagyok a környezetre,a tisztaságra és főleg az ételek minőségére.Egy osztályon felüli magas besorolású étterem stílusát nem lehet elvárni alacsonyabb kategóriájú étteremtől és annak konyhájától.De azért ami elvárható az legyen is meg. Nagyon fontos,hogy az étterem stílusa tükrözze az ételek jellegét is.Azonos típusú ételek pl. Paprikás csirke minden étteremben azonos ízű kell,hogy legyen ,máskülönben az nem nevezhető paprikás csirkének.Alapanyagok tekintetében azt az anyagot kell használni ami belevaló pl.Brassói aprópecsenye nem készülhet csak sertéshúsból és főleg nem főtt burgonyával.Az étlap legyen változatos étkekkel tele. Minél több fajta húst használnak fel,annál többre értékelem.Köretek legyenek változatosak ne csak 2-3 ra szorítkozzanak,hiszen rengeteg van belőle. Lényegében ezek nem nagy elvárások.Egy szakképzett szakácsnak egy étteremvezetőnek ezt tudnia kell, amit el is várok.
Általában személygépkocsival 5-6 fős társasággal,havi egy két alkalommal.Természetesen mindenki véleményére kíváncsi vagyok ,így az értékelés közös.
Ilyen vagyok
Ár-érték figyelő  •  Városi barangoló  •  Ínyenc  •  Nyugalomra és csendre vágyó  •  Házias ízek kedvelője  •  Magyaros ízek kedvelője  •  Aktívan pihenő  •  Kultúraéhes  •  Vízimádó  •  Élvezem az életet
Regisztráció2016.09.04
Utoljára itt2017.01.10

Gyenge 2016. november 10.gyerekekkel járt itt
Most másodszor voltunk itt ugyanazzal a társasággal. Hangulatos hely normális kiszolgálás. Rendelés tárkonyos malacleves és négyszemélyes saroglyán feltálalt étek. A leves finom volt kellőképpen meleg ,bár a cipó amelyben felszolgálták hamar elázott. A második fogás látszatra jó nagy mennyiség,többféle húsok ,de mindből csak módjával.
Kiváló 2016. november 10.gyerekekkel járt itt
Üdülni voltunk Balatonberényben és minden alkalommal itt voltunk vacsorázni. Belül és kint is lehet tartózkodni,de nyári meleg estéken kint volt kellemes. Hangulatos,családias étterem elsőrangú ételekkel. A felszolgálás előzékeny, minden igényt kielégítő. Amiben meglepődtem ,hogy egyéni kívánságokat is képesek voltak kielégíteni.
Átlagos 2016. szeptember 4.családjával járt itt
Telefonos egyeztetés alapján sikerült helyet szereznünk 5-öd magammal . Hangulatos helynek tűnt ,de a felszolgálónak nem ez lehetett a legjobb napja. Mindenki mást rendelt én párommal előételként tatárbifszteket valami frissensültet,a többiek vaddisznó pörköltet és pacalt. Én a párommal meg voltunk elégedve ízletes finom ételt kaptunk.