Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak

3,7
városi Tavak közül
Tavak
Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak
Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület SárospatakMegyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak

Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak bemutatkozása

A Zempléni-hegységben, Sárospatak környékén egy látványos tengerszem fogadja a turistát. A Megyer-hegyi tengerszem egy malomkőbánya helyén alakult, a 6-7 méter bányagödröt az esővíz töltötte fel az elmúlt több mint száz évben. Ma nem csak nagyon szép látványosság, de kiváló túra célpont is: egy tanösvény, sőt, egy via ferrata pálya is színesíti kirándulásunkat.

Hotel Hunor Sátoraljaújhely - Napi árak
Hétköznapi ajánlat - félpanziós ellátással
Kőkapu Vadászkastély Nagyhuta

Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak vélemények

Kihagyhatatlan 2023. október 3.a párjával járt itt
Jó pár éve terveztük már feleségemmel, hogy egyszer ellátogassunk ehhez a páratlan természeti kincsünkhöz. Sárospatakon a Hotel Bodrogban töltött 3 napos wellness egyik aktív programja volt, hogy ide kiránduljunk. A hely tényleg olyan mint az úti-filmekben, reklámban is láttunk. Jó kis erdei túra után tárult szemünk elé e természeti csoda.
Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - EgyébMegyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Egyéb
Ezüst fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. április 22.a párjával járt itt
Tavaly nyáron jártam itt, a környezet gyönyörű. Via-ferretazni is van lehetőség, én ezt kihagytam, de izgalmas volt figyelni a bátrabbakat. Az Őrlőműhely talán a kisebbeknek érdekes, felnőttként sokat nem adott az élményhez. Talán egy picit lehetne több ülőhely, hogy kényelmesen eltölthessen itt az ember egy kis időt, de így is abszolút megéri felsétálni a tengerszemhez. A parkolásnál ajánlott figyelni, a kavicsok nem túl autóbarátok.
Időpazarlás 2019. szeptember 15.gyerekekkel járt itt
Egykori - rekultivált - malomkerék bányában kialakult tengerszem Sárospatak közelében. Több mint 10 évvel ezelőtt jártunk itt először, akkor még alig volt ismert, más útvonalon lehetett megközelíteni az erdőn keresztül, nemcsak felülről lehetett megnézni, hanem alulról is.
Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak - Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak -
Megyer-hegyi Tengerszem Természetvédelmi Terület Sárospatak a térképen
3950 SárospatakMegyer-hegyi Tengerszem