Sástói Kilátótorony Sástó

Sástói Kilátótorony Sástó
Sástói Kilátótorony SástóSástói Kilátótorony Sástó
Sástói Kilátótorony SástóSástói Kilátótorony Sástó

Sástói Kilátótorony Sástó bemutatkozása

A sástói kilátó 53 méter magas, Romániában gyártották és eredetileg a Szeged melletti Algyőre olajfúró toronynak szánták, de ilyen célra nem használták, mert nem felelt meg a magyarországi szabványoknak. Sástóra kis átalakítás után, 1973-ban került. Csigalépcsőn keresztül közelíthetjük meg a kilátó szintjeit.

Avar Hotel Mátrafüred - Napi árak félpanziós ellátással
06.10-09.01.
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Sástói Kilátótorony Sástó vélemények

Kihagyhatatlan 2018. április 2.barátokkal járt itt
Több alkalommal jártam már fenn ebben a kilátóban. Gyöngyösről észak felé haladva a 24-es úton, Mátraháza és Mátrafüred körzetében találjuk a Sástót, amely hazánk legmagasabban fekvő tava, 507 m tengerszint feletti magasságon. Az élénk sárgára festett kilátó csúcsa kimagaslik a körülötte lévő erdőség fái közül.
Sástói Kilátótorony Sástó - Sástói Kilátótorony Sástó - Sástói Kilátótorony Sástó - Sástói Kilátótorony Sástó - Sástói Kilátótorony Sástó - Sástói Kilátótorony Sástó -
2082
Érdekes 2018. március 28.barátokkal járt itt
Megéri felmászni ide. Egészen megdöbbentő, hogy alig távolodtál el a síkvidéktől, éppen csak Gyöngyös külterületén vagy valahol és mégis milyen magasan! Talán ősszel a legszebb meg tavasszal. Nyáron, melegben inkább szenvedés. Rengeteg lépcső vezet a tetejére, de te ne állj meg, hanem menj tovább! Fényképezőgépet vinni meg kötelező!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 11 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.