II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok

II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok
II. Rákóczi Ferenc szobra SiófokII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok
II. Rákóczi Ferenc szobra SiófokII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok

II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok bemutatkozása

A siófoki Művelődési Házzal szemben található II. Rákóczi Ferenc szobra, mely Varga Imre szobrászművész alkotása. II. Rákóczi Ferenc alakja egy karosszékben ül, amelynek háttámláján az erdélyi nagyfejedelemség címere látható. A szobor 2005-ben került a Fő térre.

Villa 55 & Pool Siófok - Napi árak önellátással
07.12-08.18.
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes

II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. október 26.a párjával járt itt
A Fő téren áll ez a szobor közel a víztoronyhoz. Tetszik, hogy többféle anyag párosításával jött létre az impozáns mű. Tekíntélyt, nyugalmat áraszt miközben az ember elgondolkodik a kor történelméről és a fejedelem tudásáról, műveltségéről.
II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44157 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 20.egyedül járt itt
Érdekes Rákóczi szobor ül Siófokon a Fő téren, a sok Varga Imre mű sorának végén. Ez az egész tulajdonképpen egy nagy szoborpark így. És Rákóczi Ferenc fejedelemben mi az érdekes? Hát talán az, hogy olyan franciás. Valahogy a habitusa szokatlan. Gondolkodtam, hogy miért, de lehet, hogy az jelentkezik a érzésemben, hogy fura, hogy így teszi keresztbe a lábát, ahogy itt.
II. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - EgyébII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - Külső képII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - EgyébII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - Külső képII. Rákóczi Ferenc szobra Siófok - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 16 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.