városi Templom közül
Templom
Szent Margit kápolna SomlóvásárhelySzent Margit kápolna Somlóvásárhely

Szent Margit kápolna Somlóvásárhely bemutatkozása

Vásárhelyi apácák építtették a 15. században. Oltárképe a Antiokheiai Szent Margit szüzet  ábrázolja.   A török vész idején elpusztult és 1727-ben építették újra barokk stílusban az eredeti helyén, majd átépítették barokk stílusban. A hegyen található négy kápolna közül a legnagyobb, ezt látványosan bizonyítja a Közvetlenül mellette álló, sokkal kisebb Szentháromság-kápolna.

Hotel Kapitány Sümeg - Kedvezményes pihenés
Ensana Thermal Sárvár
42.000 Ft / 2 fő / éj-től bőv. félpanzióval

Szent Margit kápolna Somlóvásárhely vélemények

2083
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 682 városban járt márFelfedező - 2240 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43055 feltöltött kép
Átlagos 2023. augusztus 24.a párjával járt itt
Ültünk a Kreinbacher bisztróban és ebédeltünk, aztán megkérdeztem a kedves felszolgálót, hogy ugyan már, mi ez a két kápolna, amit innen az asztaltól látunk? Fogalma sem volt, de becsületére legyen mondva, elment megkérdezni. Szóval, az egyik a Szent Ilona, a másik a Szent Margit. . . köszöntük szépen, és már el is dőlt, hogy hová megyünk ebéd után.
Szent Margit kápolna Somlóvásárhely - Külső képSzent Margit kápolna Somlóvásárhely - BelsőSzent Margit kápolna Somlóvásárhely - Külső kép