9942 Szalafő, Templomszer 22/C

étterem, szálláshely étterme, vendéglő
magyar, tájjelegű, őrségi
házias ételek ...
magyar, angol, német
ingyenes parkolás, ingyenes WIFI, kerthelyiség, kisgyermekes családokat szívesen fogad, asztalfoglalási lehetőség ...
Soproni

Őrszem Fogadó étterme Szalafő bemutatkozása

Nyugat-Dunántúlon, az Őrség szívében fekszik egy kis falu: Szalafő. Nevét az itt csörgedező Szala-patakról kapta. Itt nyitottuk meg az Őrszem Fogadót 2008-ban.
Földszinti vendégterünkben a térség jellegzetes ételeit kínáljunk, így például a gomba (vargánya), a krumpli és a tökmag konyhánk tipikus alapanyagai. Igazi különlegességként vendégeink a helyi tejüzem termékeiből készült ételeinket is megízlelhetik. Büszkék vagyunk házi készítésű kézműves száraztésztánkra és tökmaglisztes pogácsánkra, valamint az őrségi hagyományokat felelevenítő csúcsos túróra. Hogy mi az a csúcsos túró? Tessék eljönni, megkóstolni!
Örömmel adunk helyszínt ebéddel vagy vacsorával egybekötött családi és baráti összejöveteleknek és gyermekcsoportokat is szívesen fogadunk.
Fogadónk emeletén négy kényelmes vendégszobával várjuk azokat a kedves vendégeket, akik hosszabb időt szeretnének eltölteni az Őrségben.

Őrszem Fogadó étterme Szalafő képei

Szállások Szalafô városában
Wellness csomagok Szalafô városában

Őrszem Fogadó étterme Szalafő vélemények

dolomit7 TOP étteremértékelő
dolomit7 TOP egyébhely értékelő
2020. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. július 20.
Hangulatos őrségi szállásunk étterme- csendes helyen. Ebédelni lementünk. Gyümölcs levest választottunk, sok finom színes eper és ribizlivel volt tele a bögre. Főételként túros tészta, szalonnával és tejfellel, és dödölle volt választásunk. A túros tészta sajnos hideg volt, - elnézést kérve újra meleg lett. A házi rétes puha, ízes volt.

Mobilról küldte. | 2018. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. június 11.
A két személyes tál nagyon finom volt és szerintem simán elég 4 főnek is. A mosolygós burgonya kicsit fura de nagyon finom. Gyerekeknek biztos nagyon tetszik. Nekünk a gombás töltött hús volt a kedvenc. Az árra sem lehet semmi panasz.

Medvehagyma TOP szállásértékelő
Medvehagyma TOP étteremértékelő
Medvehagyma TOP egyébhely értékelő
2018. áprilisban, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. április 9.
Már 3. alkalommal jártunk itt e szép kis fogadóban. Először barátunk csalt be a tökös-mákos rétesre, melyet azóta se hagyunk ki. Most levest is fogyasztottunk, hát ez lehetett volna melegebb, de finom volt. Utána tökös-mákos rétest ettük, amit frissen és melegen hoztak ki. Vettünk egy hidegen sajtolt tökmagolajat is, mely fantasztikus.

2017. augusztusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2017. augusztus 25. - 1 látogató hasznosnak vélte
Az étkekről azért írtam jót mert mindenki dicséri és biztos az. Nekem este kilenc órakor már élből nem volt semmi de kaptam egy korsó sört bár a hölgy erősen grimaszolt hogy mit képzelek. Reggeliről nem esett szó hogy lehet. Hét órától kerestem a környéken valami kávézási lehetőséget 10 km-es körzetben semmi. Biztos lehet reggelizni csak erről nem szóltak.

2017. májusban, családjával járt itt
Értékelt: 2017. július 13. - 1 látogató hasznosnak vélte
Igazi őrségi ételeket szerettünk volna kóstolni és a szállásadónk ajánlására az Őrszem fogadóba tértünk be egy korai vacsorára. Az étlapról őrségi ételeket választottunk, erdei gombalevest hajdinával, vasi paprikás szeletet, őrségi dödöllét pirított hagymával és tejföllel, desszertnek túrós-meggyes rétest. Amennyire vártuk a híres őrségi ízeket, akkorát csalódtunk.

2015. novemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. január 12.
Anyukám 60. szülinapja alkalmából mentünk el egy őrségi hétvégére. A szülinapi vacsorát előre megrendeltük minden nagyon finom és friss volt. Mivel számítottak ránk, rekordgyorsasággal kerültek ki az ételek elénk. Mielőtt hazaindultunk volna, két nap elteltével, bementünk rétesért, ami szintén nagyon finom volt. Hangulatos, családias, otthonos hely.

2015. októberben, családjával járt itt
Értékelt: 2015. október 28.
Nagyon gyorsak voltak, mert egy zárt körű rendezvény kezdődött. Addig még volt majdnem 2 óránk. Az étterem tele volt, de mindenkit gyorsan kiszolgáltak. Az ételek nem voltak kimagaslóak, jók voltak. A család egyik tagja a környékre való, ő azt mondta a dödölle nem ilyen. Nem ismerjük milyen az odavaló, nekünk ízlett.

2015. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2015. október 26.
Nevezhetjük fogadónak, vendéglőnek, falusi kocsmának, mindenképp megállja a helyét. Az ételek finomak az adag elegendő, bőséges, a sör hideg, a kiszolgálás gyors. Használhatsz kártyát is. Az előterében a falu népével ismerkedhetsz, akik barátságosak. Ennek az eldugott zugnak az életébe pillanthatsz bele. A belső kiképzése a sok fával hangulatos és ami a fontos nem lelakott!

2014. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. október 16. - 1 látogató hasznosnak vélte
Kevés étkezési lehetőség van a környéken, így már persze önmagában az is érték, ha van valami. Az Őrszem nem ad se sokat, se keveset. Csalódni sem fog senki, ha nem valami extra étteremre számít, hanem egy jó fogadóra. Kellemes, elérhető áron, simán jó kaják, jó adagok. AMolyan rendes fogadó.

2014. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 26.
Szalafőn jártunk a Nyitott porták rendezvényén, de az nap nem sütöttek rétest ahová érkeztünk. Ajánlották a fogadót, ahol valóban nagyon finom tökös-mákos rétest és túrós-meggyes rétest kaptunk, forrón ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A teraszról remek kilátás nyílott a környező erdőkre. Jó levegő, jó hangulat, udvarias, mosolygós kiszolgálás.

Legnépszerűbb csomagok Szalafőn és környékén
Aquatherma Termálfalu és Kemping
Zalaegerszeg
6 nap/5 éjszaka 40.970,- Ft/család/éj ártól: félpanziós ellátással, fürdőbelépővel, strand belépővel, sport eszközök használatával, parkolással, Wi-Fi internet elérhetősséggel
2020.07.15. - 2020.09.20.
Hotel Zéta
Lenti
4 nap/3 éjszaka 14.634,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, élményfürdővel kombinált fürdőbelépővel, medencék használatával, kerékpár használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.06.04. - 2020.09.30.
Hegyalja Apartman
Cák
3 nap/2 éjszaka 3.875 - 4.875,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, internet elérhetőséggel
2020.08.16. - 2020.11.01.
Artis Boutique Hotel
Szombathely
2 nap/1 éjszaka 15.950 - 18.600,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2020.08.11. - 2021.08.11.
Gotthard Therme Hotel & Conference
Szentgotthárd
2 nap/1 éjszaka 14.310 - 31.410,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, korlátlan italcsomaggal, fürdőbelépővel, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.08.28. - 2021.08.31.
Pék Apartman
Kőszeg
3 nap/2 éjszaka 7.500,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2020.08.11. - 2020.12.20.
Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel
Gosztola
3 nap/2 éjszaka 14.750,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, gyertyafényes vacsorával, kerékpár kölcsönzéssel, gyerekbarát szolgáltatásokkal, wellness-részleg használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.02.16. - 2020.12.20.
Park Hotel Pelikán
Szombathely
3 nap/2 éjszaka 9.125,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, wellness-részleg használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.06.01. - 2020.08.31.
Thermal Hotel Balance
Lenti
3 nap/2 éjszaka 17.450 - 25.450,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, termálfürdő belépővel, sportolási lehetőséggel, játszószoba és társasjáték használattal, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.07.30. - 2021.06.30.
Mjus World Resort & Thermal Park
Körmend
2 nap/1 éjszaka 18.226 - 32.428,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, SPA részleg és fitness terem használattal, animációs programokkal és játszóház használattal, parkolással, internet elérhetőséggel
2018.05.09. - 2020.12.28.
Kulcsos Vendégház
Ôriszentpéter
4 nap/3 éjszaka 22.750,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2020.08.31. - 2021.08.11.
Hotel Írottkő
Kőszeg
3 nap/2 éjszaka 7.900,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg és bőrfiatalító peeling keverék használattal, wellness- és szauna törölköző bekészítéssel, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.11.01. - 2020.12.23.

Szállodák Szalafő környékén
Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel Szalafő
A Zalai-dombságban, a Nyugat-Dunántúlon található a Gosztola Gyöngye Spa & Élményhotel, a Lenti...
Thermal Hotel Balance  Szalafő
Lenti központjától pár perc sétára fekvő Thermal Hotel Balance 2016 márciusától várja a...
Abbázia Country Club Szalafő
Az Abbázia Country Club családi szállást, kutyabarát hotelt vagy idilli lovas szálláshelyet kínál...
Szívek szállodája-romantikus wellness (min. 2 éj)
Balance napok
Napi ár félpanziós ellátással (1 éjtől)

Őrszem Fogadó étterme SzalafőX