Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár

Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár
Fekete Sas Patikamúzeum SzékesfehérvárFekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár
Fekete Sas Patikamúzeum SzékesfehérvárFekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár

Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár bemutatkozása

A levéltári adatok szerint az első gyógyszerész 1688-ban telepedett le Székesfehérváron. 1745-ben a jezsuiták szerzik meg a patikát, ekkor kezdődött a Fekete Sas története. 1774-ben elárverezték, berendezését egy pozsonyi gyógyszerész, Valter Ferenc vette meg. A patika 1971-ben szűnt meg élő gyógyszertárként működni.

Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok

Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2017. szeptember 12.egyedül járt itt
Ez a kedvenc múzeumom Székesfehérváron, és ennek hatására látogattam végig az országban a többi patikamúzeumot is, ahová lehetőségem volt eddig eljutni. Gyerekkoromban, amikor a Fő utcán végigsétáltam, soha nem mulasztottam el benézni az ablakokon a varázslatos, múltidéző patikába. A patika története a 17.
Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár - Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár -
Kihagyhatatlan 2016. augusztus 21.a párjával járt itt
A nyaralásunk alatt volt szerencsénk betérni, ebbe a hangulatos múltidéző kis patikába. A személyzet nagyon segítőkész volt, elmondták a patika történetét, és meg mutatták hogy a különböző tárgyakat mire használták. A régi faragott patika berendezés, és patika felszerelések is nagyon tetszettek.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.