Szent Imre szobor Székesfehérvár

Szent Imre szobor Székesfehérvár
Szent Imre szobor SzékesfehérvárSzent Imre szobor Székesfehérvár
Szent Imre szobor SzékesfehérvárSzent Imre szobor Székesfehérvár

Szent Imre szobor Székesfehérvár bemutatkozása

A templom mellett látható szobor Lux Elek alkotása, mai helyén 1991. november 5-én avatták fel, korábbi helyén pedig 1935. szeptember 27-én.

Hotel Platán Székesfehérvár - Pihentető napok Székesfehérváron
2024.06.02-ig
CE Plaza Hotel Siófok
74.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Szent Imre szobor Székesfehérvár vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 64 városban járt márFelfedező - 86 helyen első értékelőNépszerű író - 22 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2715 feltöltött kép
Átlagos 2023. március 21. járt itt
A templom mögötti kis utcában találtam rá Szent Imre szobrára. Az eredeti helyén megsérült, így 1991-ben ide helyezték.
Szent Imre szobor Székesfehérvár - Egyéb
2055
Érdekes 2022. december 9.egyedül járt itt
Imre herceggel tele van az ország, amerre járok, lépten-nyomon. Mindenesetre itt talán indokoltabb, ha tényleg itt született. Bár. . . jó, hát nem tudom. Mit tudunk róla? Hogy volt a híres szent apukája és így akkor a szentség is öröklődik, vagy mi.
Szent Imre szobor Székesfehérvár - Külső képSzent Imre szobor Székesfehérvár - Külső képSzent Imre szobor Székesfehérvár - Egyéb
Érdekes 2022. november 8. járt itt
Imre herceg az államalapító István király és Gizella fia volt, egyetlen gyermekük, aki megélte a felnőttkort, de fiatalkori, váratlan halála miatt nem kerülhetett trónra. Imre Fehérváron született 1000 körül vagy pár évvel utána, a pontos születési dátuma nem maradt fenn. Az dokumentált, hogy 24 éves korában halt meg, vadászat közben egy vadkan sebezte halálra.
Szent Imre szobor Székesfehérvár - EgyébSzent Imre szobor Székesfehérvár - EgyébSzent Imre szobor Székesfehérvár - Egyéb