Varkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár

4,5
városi Szobor közül
Szobor
Varkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár
Varkocs György várkapitány szobra SzékesfehérvárVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár

Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár
CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Balatoni családi vakáció
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok

Varkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 706 városban járt márFelfedező - 2284 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44076 feltöltött kép
Érdekes 2022. december 10.egyedül járt itt
Nos, ha hőst kellene mintázni, hát így kell. Kőkemény kiállás, arányos, délceg termet, félelmet nem ismerő tettrekészség. Varkocs György (ez volt az igazi neve? ) várkapitány nevét nem nagyon hallottam idáig, Azok a várkapitányok, akik az irodalomban is szerepelek, megragadnak az ember fejében. A többi meg hát. . .
Varkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - Külső képVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - Külső kép
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3359 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96076 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. július 23.barátokkal járt itt
Varkocs György várkapitány délceg szobra a Fő utcáról nyíló egyik kis utcában található. A szobrot a szomszédos pince pub kinti teraszának asztalai és napernyői ölelik körbe. A török invázió során Fehérvár 1543. szeptember 3-án esett el. Varkocs várkapitány 1541-ben Pestet védte a törökökkel szemben, majd 1543-ban Fehérvár várkapitánya lett.
Varkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - EgyébVarkocs György várkapitány szobra Székesfehérvár - Egyéb