Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad

Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad
Szilvásváradi Kisvasút SzilvásváradSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad
Szilvásváradi Kisvasút SzilvásváradSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad

Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad bemutatkozása

A szilvásváradi kisvasút 4,5  km-es szakaszon közlekedik a Szalajka-völgyben. A kisvasút építését 1908-ban kezdték el, melyet akkoriban faanyag és mészkő szállítására használtak. Technikai fejlődés hatására egyre inkább háttérbe szorult az árufuvarozás, helyét a turizmus fejlődésének köszönhetően a személyszállítás vette át.

Lilla Apartmanházak Szilvásvárad - November 1.
November 1.
10.31-11.03.
Lilla Apartmanházak Szilvásvárad
Hunguest Saliris Egerszalók - Napi ár
Napi ár
Hunguest Saliris Egerszalók

Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad vélemények

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 17.gyerekekkel járt itt
Első programunk Szilvásváradon, irány a kisvasút. Pont időben érkeztünk, nem kellett sokat várunk, hogy felülhessünk az induló vasútra. Szerencsére pont nem voltunk sokan, kényelmesen feltudtunk szállni és leülni. Hát én nagyon élveztem, szerintem érdemes ezzel felmenni a célunkig.. lefelé pedig lesétálni.
2076
Átlagos 2023. szeptember 8.egyedül járt itt
Gondoltam, nem hagyom ki, igaz, a múltban még nem ültem fel rá egyszer sem, de most majd kivisz negyedóra alatt, gyalog meg egy óra lenne. . . a félnótás okoskodik így, ugyanis óránként megy a vonat, én meg kb. fél után három perccel döntöttem el, hogy na jó, akkor legyen kisvasút.
Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - Külső képSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - Külső képSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - Külső képSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - Külső képSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - EgyébSzilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad - Külső kép
Érdekes 2022. július 11.gyerekekkel járt itt
Hétvégén mentünk, számítottunk a tömött sorokra. A vonat indulása előtt kb 2 perccel nyitották ki a bejárati kapukat. Az ára csak egy irányban 1500 Ft / felnőtt, 700 Ft/gyerek, nem hiába visszaafele sokan inkább gyalogolnak. Ha valaki vissza is vonattal jönne, külön kell újra váltani jegyet az induló állomáson.
Szilvásváradi Kisvasút Szilvásvárad a térképen
3348 SzilvásváradSzalajka út 6.
+36 36 355 197