Áldó Krisztus szobor Tarcal

Áldó Krisztus szobor Tarcal
Áldó Krisztus szobor TarcalÁldó Krisztus szobor Tarcal
Áldó Krisztus szobor TarcalÁldó Krisztus szobor Tarcal

Áldó Krisztus szobor Tarcal bemutatkozása

A tokaji borvidék legmonumentálisabb látványossága az Áldó Krisztus szobor, mely 2015-ben készült el. A szobrot gránitból faragták ki, magassága 8,5 méter, ezzel egyedülállónak számít Európában. A szobor a bányató közelében található, a Tarcal feletti dombon, ahonnan gyönyörű körpanoráma nyílik.

gróf Degenfeld Kastélyszálló Tarcal - Pünkösd
Aurora Hotel Miskolctapolca - Aurora napok
Aurora napok
Aurora Hotel Miskolctapolca

Áldó Krisztus szobor Tarcal vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 12.családjával járt itt
Aki a környéken jár, mindenképp ejtse útba. A szoborhoz vezető út egy kicsit meredek, különösen a lépcsősor, de van egy akadálymentes út is, amin sokkal kellemesebb megközelíteni. A szobortól gyönyörű a kilátás, a kihelyezett padokon pedig lehet ücsörögni egy kicsit - megéri elidőzni itt, nagyon szép hely.
Áldó Krisztus szobor Tarcal - Külső képÁldó Krisztus szobor Tarcal - Külső képÁldó Krisztus szobor Tarcal - Külső képÁldó Krisztus szobor Tarcal - Külső kép
2076
Kihagyhatatlan 2020. augusztus 3.a párjával járt itt
Mindeddig még elkerült engem ez a szobor, vagy csak én kerültem el őt, de kétségtelenül egy különleges nevezetesség, látványosság. Az Európa Unió pénzéből épült, szépen ki van építve a hozzá vezető út, sok pihenővel, nagyon kellemes környezettel. Jézus úgy áll a város felett, mint Rióban, de itt nincs kitárva a keze, itt áldásra emeli.
Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal - Áldó Krisztus szobor Tarcal -
Áldó Krisztus szobor Tarcal a térképen
3915 TarcalKönyves Kálmán u.