Szent Teréz-kápolna Tarcal

Szent Teréz-kápolna Tarcal
Szent Teréz-kápolna TarcalSzent Teréz-kápolna Tarcal
Szent Teréz-kápolna TarcalSzent Teréz-kápolna Tarcal

Szent Teréz-kápolna Tarcal bemutatkozása

A barokk stílusú kápolna 1749-ben épült a tarcali Terézia-domb tetején. Külöleges története van, ugyanis Mária Terézia ajándéka volt gróf Grassalkovich Antaltól, aki ezzel fejezte ki háláját az adományokért. A kápolnát Szent Teréz tiszteletére szentelték fel, ugyanis a hagyományos szüretkezdő nap október 15.

gróf Degenfeld Kastélyszálló Tarcal - Napi árak reggelis ellátással
Calimbra legkedvezőbb ár félpanzióval
2025.01.08-ig
Hotel Calimbra Miskolctapolca

Szent Teréz-kápolna Tarcal vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1056 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. január 24.a párjával járt itt
A tarcali Henye-domb tetején található Szent Teréz-kápolna 1749-ben épült, barokk stílusban. A katolikus kápolna gróf Grassalkovich Antal ajándéka volt Mária Teréziának. A nevét mégsem a királynőről kapta, hanem azért, mert a hagyományos tarcali szüretkezdő napon, október 15-én, Teréz napján a katolikus hívők búcsújárással tisztelegtek a szent előtt.
Szent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - EgyébSzent Teréz-kápolna Tarcal - Egyéb
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 49 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 12.barátokkal járt itt
A Terézia-domb tetején álló kápolna valószínűleg az egyik legszebb az országban. A kápolnához betonút visz fel, így autóval is könnyen megközelíthető, az út végén pedig, közvetlenül a kápolna mögött van parkoló is. A kápolna szépen karban van tartva, ahogy a közvetlen környezete is. Belül teljesen giccsmentes, egyszerű.