Tihanyi Bencés Apátság Tihany

Tihanyi Bencés Apátság Tihany
Tihanyi Bencés Apátság TihanyTihanyi Bencés Apátság Tihany
Tihanyi Bencés Apátság TihanyTihanyi Bencés Apátság Tihany

Tihanyi Bencés Apátság Tihany bemutatkozása

A Tihanyi Bencés Apátságot a Tihanyi-félsziget vulkanikus hegysorának kelet felé meredeken leszakadó peremén alapította I. András király 1055-ben, Szent Ányos és Szűz Mária tiszteletére. A tatárjárás nem okozott különösebb problémát az Apátság épületében. A török-magyar harcok viszont változást eredményeztek a kolostor életében, a szerzetesi élet ugyanis megszűnt.

Echo Residence Tihany - Napi árak reggelis ellátással
Echo Residence Tihany
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Tihanyi Bencés Apátság Tihany vélemények

Kihagyhatatlan 2024. január 18.gyerekekkel járt itt
Már többször is voltunk a Tihanyi Bencés Apátságban. Volt hogy a céges kiránduláson és volt hogy a gyerekekkel. Töriből éppen az Apátságot alapító I. Andrásról tanulnak, így élőben látjuk és halljuk, ami a tankönyvből kimaradt. A kiállítás interaktív és színvonalas - az alapítólevél másolatában bogarásszuk az első írott magyar szavakat,
memóriajátékozunk, az Apátság történetét hallgatjuk.
Tihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - Egyéb
2076
Kihagyhatatlan 2023. október 2.egyedül járt itt
Van itt két címszó is, az egyik az apátság maga, a másik meg a múzeum. Hogyan is kezeljem? Megszerzem a jegyem a látogatóközpontban, átsétálok a templomba, amit akkor most kezeljünk úgy, hogy ő az apátság. A múzeum meg az, amikor lemész az altemplomba és elmész a hosszú folyosón a hátsó kijárat felé, és ott kijutsz a szabadba.
Tihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - BelsőTihanyi Bencés Apátság Tihany - BelsőTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - EgyébTihanyi Bencés Apátság Tihany - BelsőTihanyi Bencés Apátság Tihany - Külső képTihanyi Bencés Apátság Tihany - Külső kép
Kihagyhatatlan 2023. október 2.családjával járt itt
Nagyon szép hely, gyönyörű környékkel. A kilátás fantasztikus. Amikor mi jártunk ott, kirakodó vásár, árusok, nagyon nagy választékban.
Tihanyi Bencés Apátság Tihany - Külső kép
Tihanyi Bencés Apátság Tihany a térképen
8237 TihanyI. András tér 1.