Borostyán-kút kápolna Bakonybél

Borostyán-kút kápolna Bakonybél
Borostyán-kút kápolna BakonybélBorostyán-kút kápolna Bakonybél
Borostyán-kút kápolna BakonybélBorostyán-kút kápolna Bakonybél

Borostyán-kút kápolna Bakonybél bemutatkozása

Már a pogányok által is is áldozóhelyként használt területen 1018-ban épült meg a Szent Mauríciusz Monostor. Híres lakójának,  Szent Gellértnek állít emléket a mai nevén Szent-kút  és az itt álló, Szűz Mária tiszteletére szentelt kápolna. Utóbbit 1824-ben emelték a nagyjából ezer éves, középkori kápolna alapjaira.

Hotel Bakony Bakonybél - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval
Hotel Bakony Bakonybél
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Borostyán-kút kápolna Bakonybél vélemények

Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 90 városban járt márFelfedező - 45 helyen első értékelőNépszerű író - 53 hasznos szavazat9 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 10.a párjával járt itt
Előzetesen már beszélgettünk róla, hogy ezt a kirándulóhelyet vétek lenne kihagyni, mert magában gyönyörű. Így természetes volt, hogy hamár itt járunk, mindenképpen felkeressük. Egy nyári eső után látogattunk el a Kúthoz, de így talán még szebb arcát mutatta meg nekünk. Nagyon szép volt, tetszett - bármikor visszamennék.
Kihagyhatatlan 2023. július 11.családjával járt itt
Az egyháznak többnyire különleges érzéke volt, hogy építényeit olyan helyre építse, amely hívőit lenyűgözi. Ilyen a Bakonybélen található kis kápolna, ami a fák közt, egy tavacska tükrében ragadtatja el la látogatót. Többször jártam már ezen a szép, meghitt hangulatú helyen.
Borostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Egyéb
2082
Érdekes 2023. március 5.a párjával járt itt
Bakonybélben ezeréves történet a környék valamilyen szintű szentsége, de meg már hogyan is nézne ki egy szent apátság, monostor szent forrás nélkül? Szent Günter is importszerzetes volt, Gizella királynénk rokona Germániából, Szent Gellért is, itáliai behozatal, aki Imre herceget tanítgatta, majd ideköltözött.
Borostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső képBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - EgyébBorostyán-kút kápolna Bakonybél - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 7 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.