A 80 évvel ezelőtti hirosimai és nagaszaki atomcsapás az emberiség egyik legsúlyosabb tragédiája volt. A kiállítás az áldozatok emléke előtt tiszteleg, miközben figyelmet irányít a nukleáris fegyverek pusztító erejére.
A látogatók megtekinthetik Doma-Mikó István, Japánban élő művész eredeti gyűjteményének darabjait: személyes tárgyakat, fényképeket és grafikákat, amelyek hitelesen és megrázóan mutatják be az atomfegyverek okozta szenvedést. Emellett a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség közreműködésével a hidegháború idejéből származó sugárfelderítő eszközök, védőfelszerelések és oktatási táblák is helyet kaptak a tárlaton.
Megrendítő időszaki kiállítás a RepTár Repülőmúzeumban / Fotó: RepTár Szolnok Nkft.
A kiállítás egyik legemblematikusabb eleme egy 1000 darabból álló origami-daru installáció – a béke, a remény és az összefogás szimbóluma –, amelyet szolnoki és környékbeli iskolák tanulói készítettek.
A tárlat a múzeum főépületének emeleti folyosóján kapott helyet. Az egyik oldalon az atomtámadás borzalmait láthatjuk, a másikon pedig a túlélés és a védekezés eszközeit. A kettőt a papírból hajtogatott darvak sora köti össze – ezek a madarak világszerte a béke jelképei. E kontrasztos, mégis egységet teremtő elrendezés miatt a tér méltán viseli a „Béke folyosója” nevet.
A Béke folyosója / Fotók: RepTár Szolnok Nkft.
Fotók: RepTár Szolnok Nkft.
A kiállítás 2025. december 30-ig látogatható, a RepTárba váltott belépőjeggyel.
Fedezd fel a történelem egyik legsötétebb fejezetét – hogy a jövő ne ismételje meg a múlt hibáit.