Az Etele pláza kajálós szintjén mendegélve volt valami homályos elképzelésem az ebédet illetően, azt hiszem, a Mesopotamia járt a fejemben, amikor a Belvárosi disznótorosnál leakadtam a sínről. Volt ott egy pirított májnak látszó anyag, színére, állagára olyan.
Rögtön rá is kérdeztem, mert hol kapsz te resztelt májat, gyerekkorom egyik álomkajája volt, mindenhol lehetett kapni, most meg szinte sehol. Hát ezt kértem sürgősséggel, meg hozzá némi krumplit is. Ez, ami a képen van 2950 forint. Paprikával együtt. A paprika finom volt, a máj nem annyira. A fele után rájöttem, hogy sokkal több benne a zsiradékban vagy miben úszó hagyma, mint a máj. Azt kieszegettem, nem volt túl jóízű, de valami csak volt gyomromban. Most úgy gondolom, hogy nem akarok annyira idejönni, annyi más hely van még. . .
Tegnap benéztünk az Etele plázába, volt némi plusz időnk. Kellemes meglepetésként ért, hogy felfedeztem a Disznótorost, nem is tudtam, hogy itt is van egységük, a másik kettőben volt már szerencsém megfordulni. A napi menüben szerepelt a pacalpörkölt, mondtam, hogy ezt biztosan nem hagyom ki, vettem egy adagot elvitelre.
Hagymás tört krumpli kértem hozzá, nem igazán passzol, de kíváncsi voltam, hogy készítik. Fizettem egy fél literes Canada Dry üdítővel együtt 3250 forintot, ami jó ár/érték arány. A pacal élvezhető volt, 3,5 pontra teszem, az adag komoly, nekem ez az élmény megér 4 pontot.
Visszatértem ma ide, mert beígértem itt egy ebédet magamnak. Szép, látványos hely, ebből a szempontból kiemelkedik a gyorséttermek közül. Fogalmazzunk úgy, hogy vonzó. Lehet, mellényúltam, amikor kacsacombot választottam párolt káposztával, meg hagymás krumplival. Észre sem vettem, hogy eszem, annyira semmilyen íze sem volt.
De mondjuk azt inkább, hogy egyáltalán nem volt rossz, de különösebben jó sem. Vicces dolog disznótorosban kacsát enni, lehet, hogy ha máskor idejövök, inkább mást választok. A műanyag evőeszköz eléggé vékony, nagyon kell vigyázni, hogy bele ne törjön a villa a húsba. Az sem volt nagy öröm, hogy a tálca még elég nedves volt, az elhozott szalvéta meg evés közben felszívta a nedvet, és nem volt már alkalmas a használatra. De a pult szép, dekoratív, a választék bőségesnek látszik, egyébként meg egy magyar büfé a sok olasz, török, kínai, stb. között, bárki álljon meg itt és tegyen egy próbát!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.