Hősök tere Budapest

Hősök tere Budapest
Hősök tere BudapestHősök tere Budapest
Hősök tere BudapestHősök tere Budapest

Hősök tere Budapest bemutatkozása

Már az Oktogontól látható a tér jellegzetes formája, a két félkörív és a közepén, az ég felé hasító 36 méteres korinthoszi oszlop, melynek tetején Gabriel arkangyal 5 méteres szobra áll, kezében a kettős kereszt és a Szent Korona. A két panteon tetején a Háború és a Béke két lovas kocsija és allegorikus szobrok kaptak helyet.

Hotel Yacht Siófok - Pünkösd
Előrefizetési kedvezmény félpanzióval
Ambient Hotel Sikonda

Hősök tere Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2022. május 20.egyedül járt itt
Az imént írtam egy hosszabb értékelést a Millenniumi emlékmű "egyéb hely"-hez, azt nem ismételném. A Hősök tere az egyik kedvenc helyszínem Budapesten. Ha vidékről érkezem hazafelé az M2-M3 irányából, kifejezetten szeretek azon az úton hazafelé jönni, ami itt kanyarodik el a Hősök tere monumentális árkádsora mögött.
2076
Kihagyhatatlan 2021. december 23.egyedül járt itt
Láttam, hogy itt van, meg azt is, hogy még nem is írt róla senki semmit. Nekem nyilván mást jelenthet, mint a turistáknak, elfogult lehetek, itt nőttem fel, a szobám ablaka a Szépművészeti Múzeumra nézett, itt tanultam görkorcsolyázni, ezen a téren, bár rámszólt atyám, hogy a díszköveken nem illik, de olyan nagy volt, sima és hívogató.
Hősök tere Budapest - Külső képHősök tere Budapest - Külső képHősök tere Budapest - Külső képHősök tere Budapest - Külső kép