Magyar Nemzeti Galéria Budapest

Magyar Nemzeti Galéria Budapest
Magyar Nemzeti Galéria BudapestMagyar Nemzeti Galéria Budapest
Magyar Nemzeti Galéria BudapestMagyar Nemzeti Galéria Budapest

Magyar Nemzeti Galéria Budapest bemutatkozása

A Magyar Nemzeti Galéria a magyarországi képzőművészetet dokumentáló és bemutató legnagyobb közgyűjtemény, mely 1957 óta működik önálló múzeumként. Jelenleg a Budavári Palota ad otthont a múzeumnak 1975 óta. 2012 februárja óta a Magyar Nemzeti Galéria beleolvad a Szépművészeti Múzeum szervezetébe.

CE Plaza Hotel Siófok - Balatoni családi vakáció
Kedvezményes ajánlat
2024.08.09-ig
Hotel Kapitány Sümeg

Magyar Nemzeti Galéria Budapest vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1056 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. július 28.egyedül járt itt
Igen, tudom, mindent tudok. . . ! Mégis és mégsem: Sosem szerettem felmenni bármilyen nagyszerű kiállításért sem a Magyar Nemzeti Galériába a Budavári Palotába. Ez külön program, rákészülődés, merthogy a közlekedés sem könnyű ide, ma meg már időnként a pár száz méteres gyaloglás is megerőltető számomra.
Magyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - EgyébMagyar Nemzeti Galéria Budapest - Egyéb
2076
Kihagyhatatlan 2022. január 23.a párjával járt itt
A mai nap itt talált megint, most éppen Szinyei Merse Pál remekeit csodálhatjuk, és vele egy néhány Rippl-Rónaiit, Fereczy Károlyt is többek között. . . szóval vár, Nemzeti Galéria, maradjon is itt, én így és itt szeretem, és akkor csak megállunk Budapest felett a dombon és csodájuk a Lilaruhás nőt, a Majálist, a pipacsokat a réten vagy a pacsirtát. . . mi kell még egy jó vasárnap délutánhoz?
Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Külső képMagyar Nemzeti Galéria Budapest - Külső képMagyar Nemzeti Galéria Budapest - Külső képMagyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest -
Érdekes 2018. október 30. járt itt
Évek óta az egyik legnépszerűbb fővárosi múzeum a Budavári Palota épületében, amely 1975 óta található ezen a helyszínen. Az állandó kiállítás korszakok szerinti tematikában a gótikus művészettel indul az 1300-as évektől kezdődően, főként egyházi faszobrok, táblaképek és szárnyasoltárok láthatóak.
Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest - Magyar Nemzeti Galéria Budapest -
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 24 városban járt márFelfedező - 89 helyen első értékelőNépszerű író - 183 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1097 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2018. október 14.egyedül járt itt
Frida Kahlo „divatba jött”, és ezt nem lekezelő megállapításnak szánom. Láthattunk róla filmet, színdarabot, nemrég egy receptkönyve is megjelent. Most végre az eredeti alkotásai is eljutottak hozzánk. A kiállításra tanácsos a neten jegyet váltani, ha el akarjuk kerülni a hosszas sorban állást.
Magyar Nemzeti Galéria Budapest -
2076
Kihagyhatatlan 2018. augusztus 4.a párjával járt itt
Gondolom, a legtöbb embernek a Magyar Nemzeti Galéria nem egy és ugyanaz, hanem rendre az időszakos kiállítások miatt is megy oda. Így voltunk már többször például Múzeumok Éjszakáján Munkácsyt ámulni, vagy máskor Ferenczy Károlyt, Rippl-Rónait, vagy például Modiglianit. Most az aktuális ok Frida Kahlo volt, amiért felzarándokoltuk a Budai Várba.