József Attila szobra Budapest

József Attila szobra Budapest
József Attila szobra BudapestJózsef Attila szobra Budapest
József Attila szobra BudapestJózsef Attila szobra Budapest

József Attila szobra Budapest bemutatkozása

Budapesten a Parlament mellett, a Duna partján látható a József Attila emlékét őrző teljes alakos szobor. A szobrot 1980 végén avatták fel, 2020-ban ünnepelte 40 éves évfordulóját. Nem ez az első szobor a városban a híres költőről, azt a 13. kerületi József Attila téren állították fel 1952-ben.

Thermal Panzió Igal - Tavaszi zsongás
2025.01.07-ig
Hotel Laterum Pécs

József Attila szobra Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 9.barátokkal járt itt
József Attila híres ülőszobra eredetileg is a Kossuth téren került elhelyezésre 1980-ban, azonban a Kossuth tér nagyszabású rekonstrukcióját követően kb. 10 évvel ezelőtt, 2013-ban vagy 2014-ben a szobor egy másik helyre került, mégpedig a Duna-parti lépcsősorra, ami szerintem szintén nagyon jó helyszín a számára.
József Attila szobra Budapest - EgyébJózsef Attila szobra Budapest - EgyébJózsef Attila szobra Budapest - Egyéb
2082
Kihagyhatatlan 2022. november 27.egyedül járt itt
Néztem, hogy cikkben is említette az ittjartam a költőt, éppen a napokban, bár az adott írás általában magyar irodalmi nagyságok nyomába ered, így aztán nem is annyira népszerű, mintha valami pincsi--pancsiról szólna. Ilyen a kor. Na, de azért az mégse járja, hogy éppen József Attila szobrát ne méltassuk szóval, éppen itt és éppen ekkor!
József Attila szobra Budapest - Külső képJózsef Attila szobra Budapest - Külső képJózsef Attila szobra Budapest - EgyébJózsef Attila szobra Budapest - EgyébJózsef Attila szobra Budapest - Külső kép