Nagy Imre szobra Budapest

Nagy Imre szobra Budapest
Nagy Imre szobra BudapestNagy Imre szobra Budapest
Nagy Imre szobra BudapestNagy Imre szobra Budapest

Nagy Imre szobra Budapest bemutatkozása

Eredetileg a Vértanúk terén állt a szobor, melyet 1996. június 6-án avattak fel. 2019. június 6-án helyezték át a jelenlegi helyére, a Jászai Mari térre. Nagy Imre alakja kalapban egy íves híd közepén áll.

Hotel Vital Zalakaros - Vital wellness
Hotel FIT Hévíz - Pihentető napok
Pihentető napok
Hotel FIT Hévíz

Nagy Imre szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3356 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96044 feltöltött kép
Érdekes 2022. november 4. járt itt
1995-ben kezdtem el dolgozni az V. kerületben, a lakás és a munkahely, illetve az egyéb fő közlekedési útvonalaim sokszor keresztezték a Szabadság tér és a Kossuth tér közti kis teret (Vértanúk tere), ahol eredetileg állt Nagy Imre szobra, a Parlament felé nézve, a kis hídon.
Nagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - EgyébNagy Imre szobra Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. november 4.egyedül járt itt
Már többször írtam itt szobrok kalandos sorsáról, néha többet mászkálnak, mint az élő emberek, ezt a bizonyos szobrot meg meglátogattam vagy ötször az elmúlt egy-két évben, mégsem írt ide semmit senki. Szóval, a története bizarr, akárcsak a magyar történelem jobbra-balra árapály hullámzása.
Nagy Imre szobra Budapest - Külső képNagy Imre szobra Budapest - Külső képNagy Imre szobra Budapest - Külső képNagy Imre szobra Budapest - Külső kép