Széll Kálmán szobra Budapest

Aranyifjaké a SunGarden
2024.12.05-ig
Sungarden Hotel Siófok

Széll Kálmán szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2022. május 29.egyedül járt itt
Tarlós István főpolgármestersége idején, 2019 nyarán avatták fel Széll Kálmán szobrát a róla elnevezett - átnevezett - téren. Amit én még azóta is Moszkva térként emlegetek, pontosabban csak Moszkvaként, tér nélkül. Széll Kálmán arisztokrata származású, a dualizmus korának pénzügyminisztere, illetve miniszterelnöke volt.
Széll Kálmán szobra Budapest - EgyébSzéll Kálmán szobra Budapest - EgyébSzéll Kálmán szobra Budapest - EgyébSzéll Kálmán szobra Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 721 városban járt márFelfedező - 2307 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44395 feltöltött kép
Érdekes 2022. március 19.egyedül járt itt
Valójában nem jutott eszembe Széll Kálmán szobrát megnézni vagy méltatni, pedig egyáltalán nem egy rossz szobor. . . tulajdonképpen Mekk Elek vezetett hozzá. Amikor fényképeztem a kis Kolodko-szobrot, eszembe jutott, hogy a hóna alatt van a Moszkva tér tábla. És hát nyilván a csavaros észjárás így hozza összefüggésbe a sokáig elég megosztó névváltoztatást, és ha már Moszkva tér vs.
Széll Kálmán szobra Budapest - Külső kép