Szent Jakab Sétány Dabas

Szent Jakab Sétány Dabas
Szent Jakab Sétány DabasSzent Jakab Sétány Dabas
Szent Jakab Sétány DabasSzent Jakab Sétány Dabas

Szent Jakab Sétány Dabas bemutatkozása

Budapesthez közel, Dabason található a Szent Jakab sétány, mely a Duna-Tisza csatorna és a Duna-völgyi Főcsatorna találkozásánál fekszik. A sétány id. Szent Jakab apostolról kapta a nevét, aki a spanyolok és zarándokok védőszentje volt.
A 1,5-2 km-es cölöpökön álló tanösvényt sétálóhidak és egy kilátó teszi élménydúsabbá.

Bagolyvár Inárcs - Napi árak reggelis ellátással
2024.10.01-ig
Bagolyvár Inárcs
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös

Szent Jakab Sétány Dabas vélemények

Kihagyhatatlan 2023. április 2.csoporttal járt itt
Dabas északi részén, Dabas-Sári városrészben 9 évvel ezelőtt, 2014-ben készült el ez a különleges, ugyanakkor egyáltalán nem megterhelő sétaösvény, amely a kisgyermekes családok, kutyatartók és mindenféle korú kirándulók körében is nagy népszerűségre tett szert.
2082
Érdekes 2022. szeptember 29.egyedül járt itt
Tulajdonképpen ez nem is Dabas, hanem Dabas-Sári. Valaha itt láp volt, a neve is mutatja, hiszen a Láp utcában van. Ha nem lenne egy szent út, akkor simán tanösvénynek hívnánk a kor szokása szerint, de ez bizony egy hosszabb zarándokút részeként van definiálva, és ezért inkább Szent Jakab ösvény, 1-2 kilométer hosszúnak írják, de én nem éreztem annyinak.
Szent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - EgyébSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - EgyébSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Külső képSzent Jakab Sétány Dabas - Egyéb