Szent István-kilátó Doba

Szent István-kilátó Doba
Szent István-kilátó DobaSzent István-kilátó Doba
Szent István-kilátó DobaSzent István-kilátó Doba

Szent István-kilátó Doba bemutatkozása

Magyarország egyik legkisebb borvidéke a Somló-hegy, amely leginkább a juhfarkról ismert. A 432 méter magas hegy tetetjén magasodó kilátót Medgyaszay István tervezte 1938-ban. A 12 méter magas kilátó megépítéséhez a Somló-hegy bazaltköveit használták fel.

Rózsi Vendégház Mihályháza - Napi árak
2024.11.18-ig
Rózsi Vendégház Mihályháza

Szent István-kilátó Doba vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 49 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. június 21.a párjával járt itt
Azt hiszem, erre mondják, hogy nem a cél a fontos, hanem az odavezető út. Nem a vár felől közelítettük meg a kilátót, hanem Somlóvásárhely irányából. Izmosabb túra volt, időnként elég kemény emelkedőkkel - legalábbis nekünk, akik nem edzett túrázók.
2082
Érdekes 2021. szeptember 20.egyedül járt itt
A Szent István kilátó is egy véletlen bebotlás eredménye. Fent voltam gyönyörködni a somlói várban, és az erdőben, a válaszútnál meg ki volt írva, hogy erre vár, arra meg kilátó, párszáz méter. . . nosza! Elcammogtam hát és találtam egy bezárt kilátót. Valahogy úgy néz ki, mint az Írott-kői épület Kőszeg mellett, egy fekete kőből épült, nem túl magas, szögletes kőtorony.
Szent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - Külső képSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - BelsőSzent István-kilátó Doba - BelsőSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - EgyébSzent István-kilátó Doba - Egyéb
Szent István-kilátó Doba a térképen
8482 Doba