Macskalépcső Esztergom

Egyéb látványosság
Macskalépcső Esztergom
Macskalépcső EsztergomMacskalépcső Esztergom

Macskalépcső Esztergom bemutatkozása

A középkori Macskalépcső (másnéven Macskaút) a Bazilikát és a Várat köti össze a hangulatos Vízivárossal. A lépcsősor több száz kőlépcsőből áll, de alig több mint 200 méter hosszú, ellenben igencsak keskeny.

Bazilika alatti Panzió Esztergom - Napi árak reggelis ellátással
2025.01.03-ig
Bazilika alatti Panzió Esztergom
38.569 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Macskalépcső Esztergom vélemények

Kihagyhatatlan 2024. január 28.egyedül járt itt
Esztergom városában reggeli felfedező sétám során a Vízivárosból kerestem a legrövidebb, Bazilika felé felvezető utat. Ekkor láttam meg a google térkép alkalmazásban a "Macskalépcső" útvonalat, és persze azonnal arra vettem az irányt. A Berényi Zsigmond utcából felfelé induló képcsősor már a középkor idején is létezett, legalábbis középkori térképeken is sikerült beazonosítani.
Macskalépcső Esztergom - EgyébMacskalépcső Esztergom - EgyébMacskalépcső Esztergom - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 13 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.