Szentkút Jásd

Szentkút Jásd
Szentkút JásdSzentkút Jásd
Szentkút JásdSzentkút Jásd

Szentkút Jásd bemutatkozása

Az ország egyik legrégebbi középkori zarándokhelye volt az eredetileg itt állt fakápolna, melynek kora ismeretlen. A ma is látható kápolnát a Zichy-család címerével 1837-ben építették barokk-rokokó stílusban. Jásdi Péter remete legendája ehhez a kúthoz fűződik.

Ferrata Vendégház Csesznek - Napi árak reggelivel
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Szentkút Jásd vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Érdekes 2023. március 5.a párjával járt itt
Várakozással tekintettem e hely elé, mert sokat hallottam róla. Ideérve a kapu nyitva volt, de a kis kápolna nem. Tömeg nem volt, de többen nézelődtünk, gyönyörködtünk. Nagyon szép a kegyhely fekvése. Sajnos a Szentkút vize most nem folyt, így nem tudtuk megkóstolni, de így is jó volt itt lenni.
Szentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Egyéb
2082
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2238 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42703 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 5.egyedül járt itt
Mit is tagadjam, nagy kegyhely-rajongó vagyok. és szégyen, nem szégyen, Jásd még hiányzott a felderített csodatévő helyek közül. Na, de csak idáig. Szelíd, de borús őszben tettem tiszteletemet az itteni Máriánál, A rövid történet dióhéjban az, hogy Jásdi Péter kegyetlenül szomjas, imádkozott hát buzgón, Mária erre előjött hipp és hopp, és azt mondta, hogy itt áss oszt jön a víz.
Szentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - EgyébSzentkút Jásd - Külső képSzentkút Jásd - Külső kép