Szentháromság-oszlop Kalocsa

Szentháromság-oszlop Kalocsa
Szentháromság-oszlop KalocsaSzentháromság-oszlop Kalocsa
Szentháromság-oszlop KalocsaSzentháromság-oszlop Kalocsa

Szentháromság-oszlop Kalocsa bemutatkozása

Kalocsa főterén, a Szentháromság téren áll a Szentháromság-oszlop, melyet 1786-ban a budapesti Salm Lipót szobrász készített a városnak. A 7 méter magas szobor mészkőből készült barokk stílusban. Az emlékmű 3 méteres alsó részén három domborművet tekinthetünk meg. Az első a Szentháromság-oszlopot ábrázolja, melynek két oldalán az 1786-os évszámot olvashatjuk.

Pilvax Hotel Kalocsa - Senior pihenés Kalocsán
Senior pihenés Kalocsán
2024.06.14-ig
Pilvax Hotel Kalocsa
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Duna Relax Hotel Ráckeve - Nyaralás Duna Relax módra
Nyaralás Duna Relax módra
06.21-08.31.
Duna Relax Hotel Ráckeve

Szentháromság-oszlop Kalocsa vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 700 városban járt márFelfedező - 2267 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43713 feltöltött kép
Érdekes 2023. június 29.a párjával járt itt
Agapanthus értékelése ráébresztett, hogy én ezt a csudát szóra sem méltattam. Pedig elég sokszor el szoktam mélázni a szentháromság szobrokon, sokkal többször, mint a mélyenszántottak. Mint látszik a képeken, a szobor aktuálisan nagyon fehér, frissen lehetett éppen rendbe hozva, láttam más képeket róla máshol, volt, ahol ronda piszkosszürke, tehát nem öntisztul, hiába a mindenható főhősök, azért saját magukat lepucolni még ők sem képesek.
Szentháromság-oszlop Kalocsa - Külső képSzentháromság-oszlop Kalocsa - EgyébSzentháromság-oszlop Kalocsa - Egyéb
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 77 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1086 feltöltött kép
Érdekes 2023. június 28.a párjával járt itt
Maga a katolicizmus, maga a tömény barokk, ami ezen a téren látható. Nekem nem kedvencem ez a nyomasztóan túlburjánzó stílus és amit képvisel, amit úgymond közvetíteni kíván. De elfogadom értéknek az alkotói, művészi teljesítményt, amely létrehozza ezeket a műveket.
Szentháromság-oszlop Kalocsa - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.