Balatoni Múzeum Keszthely

Balatoni Múzeum Keszthely
Balatoni Múzeum KeszthelyBalatoni Múzeum Keszthely
Balatoni Múzeum KeszthelyBalatoni Múzeum Keszthely

Balatoni Múzeum Keszthely bemutatkozása

A XIX. század utolsó évtizedében, a millennium előkészületeinek jegyében vetődött fel egy balatonvidéki múzeum létrehozásának gondolata. Keszthelyen Csák Árpád szolgabíró és Lovassy Sándor akadémiai tanár voltak a múzeum ügyének legfőbb pártolói.
1897 júniusában alakult meg a Balatoni Múzeum-Egyesület, mely ténylegesen 1898.

Nussbaum Panzió Keszthely - Pünkösd
Ensana Thermal Sárvár

Balatoni Múzeum Keszthely vélemények

1947
Érdekes 2022. szeptember 5.a párjával járt itt
Az épület régi, nagyon szép. Belépve több időszaki kiállítás is volt, inkább gyerekeknek való. Péntek lévén másnap esküvőre készültek, így nem minden volt látogatható. Az emeleti tárlatok a Balaton élővilágáról szép, de sajnos szomorú véget jósol. Egyszer látni kell.
Kihagyhatatlan 2019. december 29.barátokkal járt itt
Egy időszakos kiállítás miatt mentem megnézni a múzeumot (Időutazás a fenékpusztai római erődben). Azt nem sejtettem, hogy a többi kiállítás is ennyire tetszeni fog. Először maga az épület ejtett ámulatba; gyönyörű, mint egy régi főúri kastély. Az időszakos és állandó kiállítások is nagyon tetszettek, sok érdekes információt, képet láttam.
Kihagyhatatlan 2016. augusztus 2.a párjával járt itt
Elsőként az impozáns épület fogott „meg”, ami egy neobarokk épület és Györgyi Dénes (Déri Múzeum, Debrecen) tervei szerint építettek, majd miután beléptünk, maga az egész miliő varázsolt el. Eleinte az épület ejtet rabul, majd a kiállítások is, így majd hogy nem két” kört” kellet tennem, de nem bántam.
Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely - Balatoni Múzeum Keszthely -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 21 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Érdekes 2016. július 27.gyerekekkel járt itt
Többször nyaraltunk már Keszthelyen, de szerencsére akkor jó idő volt. Most sajnos a hűvös csapadékos időt fogtuk ki, így mint program választásunk a Balaton Múzeumra esett. Korrekt a belépő ár, SZÉP kártyával is lehet fizetni. A kiállítás több részből tevődik össze, lent a kőtár, az emeleten pedig a Balaton élővilágát bemutató terem, akváriummal benne csodaszép halakkal.