Szent Jakab templom Lébény

Szent Jakab templom Lébény
Szent Jakab templom LébénySzent Jakab templom Lébény
Szent Jakab templom LébénySzent Jakab templom Lébény

Szent Jakab templom Lébény bemutatkozása

A lébényi Benedek-rendi apátsági templomról nem tudjuk pontosan, mikor épült, annyi bizonyos, hogy az első írásos emlékek 1212-ben említik. A XV. századig háromszor is felgyújtották, majd 1529-ben a törökök is folytatták ezt a "hagyományt". Emiatt sajnos az északi tornya ledőlt, a főhajó boltozata beomlott.

Duna-Beach Apartman Kimle - Duna parti pihenés a Szigetközben
06.15-08.31.
Sokoró Fogadó Sokorópátka

Szent Jakab templom Lébény vélemények

Kihagyhatatlan 2023. november 1.családjával járt itt
Abból a 6 800 forintos belépési díjért nem lehet mindezt fenntartani, és akkor a templom be lesz zárva, nem lehet bemenni, csak vasárnap, amikor misét tartanak. Panaszkodott az idegenvezetést is vállaló pénztáros-gondnok egy személyben. Bizony, szörnyű lenne, hogy ez a gyönyörűség csak a környék hívőinek mutassa meg magát belülről is.
Szent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - Egyéb
2082
Kihagyhatatlan 2023. április 9.a párjával járt itt
Abszolút kihagyhatatlan mindenkinek, aki erre jár. Egy darabig vakaróztam azon, hogy akkor most együtt értékelem a látogatóközponttal vagy sem, mert látom, mások voltak, akik összevonták a kettőt, de mivel itt az ittjartamon két külön tétel eleve, és amúgy semmi akadálya, hogy csak az egyiket látogasd meg, a másikat meg nem, hát akkor legyen külön.
Szent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - Külső képSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - Külső képSzent Jakab templom Lébény - Külső képSzent Jakab templom Lébény - Külső képSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - EgyébSzent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - BelsőSzent Jakab templom Lébény - Külső kép