Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd

városi Templom közül
Templom
Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd
Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna MecseknádasdHétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd

Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd bemutatkozása

A helyiek által kálvária dombként emlegetett földhát tetején áll a Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna, illetve a hozzá tartozó Kálvária.
A Kálvária a domb aljáról, párhuzamosan mindkét oldalon 7-7, összesen 14 stáció vezet fel a kápolnáig, illetve az előtte található Mária szoborig és a három keresztig.

Tókert Fogadó Nagymányok - Akciós nyári pihenés
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd vélemények

2055
Kihagyhatatlan 2022. november 4.a párjával járt itt
Azért az elég érdekes, ha egy ilyen, látszólag nem túl nagy létszámmal bíró település 7 templommal rendelkezik az ittjartam lapjain, és ez még nem is minden! Amikor például felmászol a Schlossberg templomromhoz vagy felette a kilátóhoz, akkor bomlik ki a kép és a szemben lévő dombokon is több templomot fedezhetünk fel.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 19.a párjával járt itt
Már egy ideje szemeztem ezzel a kis faluval, most végre volt lehetőségünk megállni kb 1 órára, hogy jobban megnézzük. Szerintem az egyik, ha nem A legszebb látnivalója a kálvária és a Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna. Mi a Havas Boldogasszony-kápolna előtti parkolóból indultunk, és így a kálvária lábánál vezető úton jutottunk el hozzá.
Hétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd - Külső képHétfájdalmú Szent Szűz-kápolna Mecseknádasd - Külső kép