Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs

Így is ismerheted: Gázi Kászim pasa dzsámija, Gyertyaszentelő Boldogasszony-templom
4,6
városi Templom közül
Templom
Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs
Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) PécsPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs
Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) PécsPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs

Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs bemutatkozása

A pécsi Gázi Kászim pasa dzsámija, hivatalosan Gyertyaszentelő Boldogasszony-templom, hétköznapi nevén belvárosi templom a magyarországi török-iszlám építészet legmonumentálisabb alkotása, Pécs egyik jelképe, Európa legészakibb épségben maradt dzsámija, amely ma római katolikus templomként működik.

Hotel Sopianae Pécs - Napi árak reggelis ellátással
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs vélemények

2082
Kihagyhatatlan 2021. október 29.a párjával járt itt
A pécsi dzsámi is egy szimbólum. Legalábbis nekem. Hogy belép egy új vagy egy régi vallás, megáld, átkeresztel, beszentel, kettőt suhint, és piff-paff, máris egy másik Isten foglalta el az előző helyét. Ha jól tudom, az ócsai templomban is volt ilyen, felváltva működött, egyszer az ilyeneknek, aztán az olyanoknak.
Pécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - EgyébPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - BelsőPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - Külső képPécs-Belvárosi templom (dzsámi) Pécs - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 23 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.