Rudabányai bányató Rudabánya

Rudabányai bányató Rudabánya
Rudabányai bányató RudabányaRudabányai bányató Rudabánya
Rudabányai bányató RudabányaRudabányai bányató Rudabánya

Rudabányai bányató Rudabánya bemutatkozása

A rudabányai bányatavat 60 méteres mélységével Magyarország legmélyebb állóvizeként tartják számon. A Miskolc vonzáskörzetében fekvő településen az 1985-ig tartó vasércbányászat befejezését követően alakult ki a tó az egykori munkagödörben, mely a vízszint folyamatos emelkedésével érte el mai méreteit.

Kollár Vendégház Varbóc - Napi árak
2024.11.16-ig
Kollár Vendégház Varbóc
Hunguest Saliris Egerszalók - Napi ár
Napi ár
Hunguest Saliris Egerszalók

Rudabányai bányató Rudabánya vélemények

Kihagyhatatlan 2022. május 30.gyerekekkel járt itt
Vadregényes tájon fekszik ez a gyönyörű tó. GPS nélkül nehézkes megtalálni. A parkolásért nem kellett fizetnünk, de felnőttnek 300, diáknak 200 Ft-t kértek látogatójegyért. A parkolóban van egy mobil WC. A parkolótól a tó egy laza sétára van. Mozgáskorlátozottat beengednek, csaknem a tóig autóval, de alacsony autó a befordulásnál felakad.
Kihagyhatatlan 2021. szeptember 23.csoporttal járt itt
1997-ben jártam itt először, és utána még jó párszor, évente, ugyanis Rudabányát az ásványgyűjtők az egyik legjobb hazai lelőhelyként tartják számon. A hatalmas területet elfoglaló, több bányarészből álló, több szintes bányát már akkoriban sem művelték, mégis különleges érdekességű, sokszínű ásványtársulást rejtő gyűjtőhelyként tartottuk számon.
Rudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - Egyéb
2082
Érdekes 2021. szeptember 22.a párjával járt itt
De hányas is legyen? A tó, a táj színei, a különleges látvány, ötös! A tájseb nem tudom, valahogy visszarendeződik talán, apránként. A megközelíthetőség talán hármas. A parkolásért szedett pénz. . . nem tudom, ez valami kényszer, az élménnyel vele jár. Emléktárgyak, mütyürök kisasztalkával. . . olyan kis amatőr.
Rudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső kép