Rudabányai bányató Rudabánya

Rudabányai bányató RudabányaRudabányai bányató Rudabánya
Rudabányai bányató RudabányaRudabányai bányató Rudabánya
23 fotó

Rudabányai bányató Rudabánya bemutatkozása

A rudabányai bányatavat 60 méteres mélységével Magyarország legmélyebb állóvizeként tartják számon. A Miskolc vonzáskörzetében fekvő településen az 1985-ig tartó vasércbányászat befejezését követően alakult ki a tó az egykori munkagödörben, mely a vízszint folyamatos emelkedésével érte el mai méreteit.
Tovább olvasom >>

2 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
12.29-01.02.
Aurora Hotel Miskolctapolca
198.000 Ft / 2 fő / 3 éj-től félpanzióval

Rudabányai bányató Rudabánya vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 237 városban járt márFelfedező - 2386 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 67943 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2021. szeptember 23.csoporttal járt itt
1997-ben jártam itt először, és utána még jó párszor, évente, ugyanis Rudabányát az ásványgyűjtők az egyik legjobb hazai lelőhelyként tartják számon. A hatalmas területet elfoglaló, több bányarészből álló, több szintes bányát már akkoriban sem művelték, mégis különleges érdekességű, sokszínű ásványtársulást rejtő gyűjtőhelyként tartottuk számon.
Itt fényképeztem:
Rudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - EgyébRudabányai bányató Rudabánya - Egyéb
Még több kép (14 db) >>
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 189 városban járt márFelfedező - 394 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 6494 feltöltött kép
Érdekes 2021. szeptember 22.a párjával járt itt
De hányas is legyen? A tó, a táj színei, a különleges látvány, ötös! A tájseb nem tudom, valahogy visszarendeződik talán, apránként. A megközelíthetőség talán hármas. A parkolásért szedett pénz. . . nem tudom, ez valami kényszer, az élménnyel vele jár. Emléktárgyak, mütyürök kisasztalkával. . . olyan kis amatőr.
Itt fényképeztem:
Rudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső képRudabányai bányató Rudabánya - Külső kép
Még több kép (3 db) >>