Salgó vára Salgótarján

Salgó vára Salgótarján
Salgó vára SalgótarjánSalgó vára Salgótarján
Salgó vára SalgótarjánSalgó vára Salgótarján

Salgó vára Salgótarján bemutatkozása

Ez a szabadon látogatható, festői várrom a Vár utca végén található parkolótól közelíthetó meg. Kisgyermekek, illetve az idősebbek számára azonban nem egyszerű a megközelítése, ugyanis néhol sziklás a terep. Környéke cserébe természetvédelmi terület, ezért bávelkedik a természeti kincsekben.

Hotel Narád Park Mátraszentimre - Senior pihenés
Senior pihenés
2025.04.01-ig
Hotel Narád Park Mátraszentimre
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Pünkösd
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Salgó vára Salgótarján vélemények

Érdekes 2024. január 27.barátokkal járt itt
Kellemes turával, szép kilátással jutalmazott meg . Szépen rendbe tették, felújitották.
Salgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - Egyéb
2082
Érdekes 2023. január 14.a párjával járt itt
Ma Fülek és Somoskő után Salgó várát vettük be. Hál'Istennek ezek a várak csak pár kilométerre vannak egymástól. A vicces államhatár meg olyan, hogy a somoskői vár a túloldalán felszik, a falu meg ezen az oldalon, szóval, így az országhatáron belül meghúzott kötelmek miatt az a vár nem kerülhet fel ide, de a tőle 50 méterre álló Petőfi kunyhó meg még igen.
Salgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - BelsőSalgó vára Salgótarján - BelsőSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - Külső képSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - EgyébSalgó vára Salgótarján - Külső kép
Ezüst fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. február 15.barátokkal járt itt
Jó 5 éve voltam Salgó várában, így itt volt az ideje egy újabb túrának. Mondjuk, túra túlzás, mert a parkolótól nincs vészes messzeségben. KB. fele útnál pihenő is ki van alakítva, nyársalni is lehet. Mi 5-en voltunk+ egy 30 kilós kutya, aki szintén élvezte a kirándulást.
Átlagos 2016. július 29.barátokkal járt itt
Magas, köves, vizes úton,baktattunk felfelé. A magas páratartalom,sem kedvezett dohányos tüdőmnek. A várból a lakótorony az, ami viszonylag épségben, megmaradt. Az áthevült testünknek,enyhülést adott, a váron át-át söprő szél. Érdekesség: Szemben található Somoskő vára. Megcsodáltuk, innen fentről, majd kiderült, hogy az lesz, a következő állomás helyünk. Leültem a várfalra, élveztem a kilátást, és a frissítő szellőt.
Salgó vára Salgótarján - Salgó vára Salgótarján - Salgó vára Salgótarján - Salgó vára Salgótarján - Salgó vára Salgótarján - Salgó vára Salgótarján -